Rejestracja - czytelnik

Przypomnij hasło

Menu

Menu

Facebook Twitter LinkedIn

Alfa Laval Brew 750e - moduł wirówkowy do zastosowań browarniczych

Moduł wirówkowy do zastosowań browarniczych Alfa Laval Brew 750e
Wprowadzenie

Stosowanie wirówek w różnych zastosowaniach browarniczych sięga początku XX wieku. Bazując na wieloletniej współpracy z przemysłem browarniczym, wirówki Alfa Laval są specjalnie zaprojektowane do wymagań i potrzeb tej branży.

Wirówki Brew to wysokowydajne separatory z przerywanymi zrzutami cząsteczek stałych. Konstrukcja zapewnia niskie zużycie energii i minimalne pobieranie tlenu.

Wirówki Brew są oferowane jako kompletne zespoły lub systemy modułowe, które są łatwe w instalacji i obsłudze. Są w pełni wyposażone w przyjazny dla użytkownika panel sterowania, zawory, instrumenty i inne komponenty do kontroli procesów i mediów.

Zastosowanie

Brew 750e jest specjalnie zaprojektowany do wstępnego klarowania piwa zielonego lub polerowania piwa, aby zagwarantować produkcję piwa najlepszej jakości o wyjątkowych parametrach i przy maksymalizacji wydajności.

Korzyści

•   Wysoka skuteczność separacji

•   Brak pobierania tlenu

•   Delikatna obróbka produktu

•   Niskie zużycie wody

•   Niskie zużycie energii

•   Kompletny system obsługujący zarówno wymagania procesowe, jak i użytkowe

•   Solidna i niezawodna konstrukcja

Konstrukcja

System separacji Brew 750e składa się z wirówki, zespołu cieczy technologicznej i użytkowej oraz układu elektrycznego i sterowania.

Wirówka oparta jest na całkowicie hermetycznej koncepcji Alfa Laval z napełnianiem od dołu. Bąk jest uszczelniony mechanicznie, aby zapobiec przenikaniu tlenu do klarowanego produktu. Wirówka ma zmienną objętość wyrzutu osadów, co prowadzi do minimalnych strat produktu.

System eDrive (napęd bezpośredni) firmy Alfa Laval zapewnia prostotę mechaniczną z mniejszą liczbą obracających się części w porównaniu z 

konwencjonalnymi układami napędowymi, co poprawia efektywność energetyczną i wytrzymałość.

System można wzbogacić opcjonalną funkcją - eMotion™, która zapewnia częściową próżnię (niskie ciśnienie atmosferyczne) między bąkiem a obudową  bąka w celu zmniejszenia tarcia powietrza. Innowacyjny dodatek eMotion™ firmy Alfa Laval nie tylko zmniejsza zużycie energii, ale także minimalizuje wymagania dotyczące czyszczenia i chłodzenia, jednocześnie redukując poziom hałasu.

System jest modułowy i można go konfigurować za pomocą szeregu podstawowych i innych opcjonalnych standaryzowanych jednostek i funkcji sterowania.

System sterowania obejmuje sterownik PLC i przyjazny dla użytkownika interfejs HMI do monitorowania i sterowania parametrami procesu separacji. System można skonfigurować do obsługi zdalnej.

Wszystkie części metalowe mające kontakt z cieczą procesową są wykonane ze stali nierdzewnej. Uszczelki i uszczelnienia mające kontakt z produktem są wykonane z materiału zatwierdzonego przez FDA i są zatwierdzone zgodnie z przepisami dotyczącymi żywności (EC1935/2004).

System separacji jest przeznaczony do automatycznego czyszczenia na miejscu (CIP).

Zakres dostawy

System separacji Brew 750e obejmuje następujące główne elementy:

•   Wirówka talerzowa

•   Jednostka cieczy technologicznej i serwisowej:

–   Zawory, instrumenty i inne elementy

–   Automatyczne zawory regulacji przepływu i przeciwciśnienia

–   Wzierniki

–   Zawory do próbkowania

–   Funkcja inicjowania wyrzutu osadów wyzwalana zmętnieniem piwa na wylocie

•   Układ elektryczny i sterujący:

–   Szafa sterownicza z PLC i HMI

–   Szafa rozruchowa silnika z VFD

•   Części zamienne niezbędne do uruchomienia

•   Zestaw narzędzi specjalnych

•   Dokumentacja

•   System jest dostępny w dwóch konfiguracjach rozmiarów rur: DN80 i DN100.

Opcje

•   eMotion™ (jednostka zapewniająca obniżone ciśnienie pomiędzy bąkiem a obudową bąka)

•   Pompa zasilająca

•   Regulacja wydajności poprzez mętność na wlocie

•   Kontrola cząstek stałych (recyrkulacja sklarowanego produktu)

•   Moduł odbioru osadów (pompa do przesyłu osadów)

•   Zintegrowany układ mieszania piwa przed i po klarowaniu

•   Jednostka chłodząca

•   Opcje serwisowe:

–   Uruchomienie

–   Szkolenie operatorów (poziom podstawowy i zaawansowany)

–   Podstawowa umowa o serwisowa

Zasada działania

Jednostka cieczy procesowych oraz użytkowych monitoruje i reguluje przepływ, ciśnienie piwa oraz wód pomocniczych wchodzących i wychodzących z wirówki.

Piwo wpływa do bąka wirówki od dołu przez wrzeciono napędowe. Separacja następuje między talerzami w wyniku siły odśrodkowej, która powoduje przemieszczanie się cząstek stałych w kierunku obrzeża.

Wyklarowane piwo jest w sposób ciągły wypompowywane z hermetycznie zamkniętego bąka przez wbudowaną pompę przez wylot w górnej części wirówki.

Osady zebrane na obrzeżu bąka są wyładowywane w sposób okresowy przez otwory odstrzałwe. Zrzut jest wyzwalany przez czujnik mętności zamontowany na rurze wylotowej oczyszczonego piwa. Woda jest używana do sterowania ruchem dolnej części przesuwnej bąka, która otwiera i zamyka otwory wylotowe. Zrzucane cząstki stałe spowalniają w cyklonie odsady drożdżowe  i mogą być wypompowywane z systemu przez opcjonalną jednostkę pompowania osadów.

Jednostka cieczy technologicznej i serwisowej steruje również systemem opróżniania wirówki, płukaniem i CIP.

Opcjonalna jednostka eMotionTM podłączona do wirówki umożliwia przełączenie na tryb niskiego ciśnienia atmosferycznego w celu zmniejszenia zużycia energii.

 

Specyfikacja techniczna, wymiary i schemat blokowy systemu wirówkowego znajdują się w załączonym folderze do pobrania w linku poniżej:

>>Alfa Laval Brew 750e – moduł wirówkowy do zastosowań browarniczych<<

 

 

Słowa kluczowe: moduł wirówkowy do zastosowań browarniczych, wirówka, separator, piwo

Skontaktuj się bezpośrednio z firmą:

 • Wyrażam zgodę na przekazywanie informacji handlowych oraz marketing bezpośredni za pomocą środków komunikacji elektronicznej oraz telekomunikacyjnych urządzeń końcowych przez podmioty Prokonsument Sp. z o.o. oraz Firmę właściciela powierzonych  materiałów na podstwaie umowy z portalem FoodFakty,  zgodnie z postanowieniami ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. nr 144, poz. 204, z późń. zm.) oraz ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (Dz.U. 2004 nr 171 poz. 1800, z późń. zm.) w celu udostępnienia pobranych z portalu materiałów.

  Ma Pani/Pan prawo w dowolnym momencie odwołać (wycofać) wyrażone zgody. Odwołanie (wycofanie) zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed tym faktem. Każda komunikacja jaką do Ciebie skierujemy będzie zawierała opcję wycofania.

  Informacja

  Administratorem podanych danych osobowych jest Prokonsument Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie na ul. Serwituty 25 . Dane osobowe przechowywane są przez okres 3 lat. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści oraz poprawiania swoich danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z naszą Polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej o naszym podejściu do danych osobowych (zgodnie z wymogiem art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE).

  Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego w zakresie ochrony danych osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest warunkiem zrealizowania świadczenia.

  Więcej informacji zawarte w: Warunki Ogólne i Regulamin oraz Polityka Prywatności

 • * - pole obowiązkowe

Zapisz się do newslettera

Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!

Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:

Zapisz się
Facebook Twitter LinkedIn