Rejestracja do katalogu firm

Przypomnij hasło

Facebook Twitter LinkedIn

FoodFakty +

 • 20.04.2018

  Czosnek i jego prozdrowotne właściwości

  Opublikowane przez: Koło Naukowe Dietetyków Uniwersytetu Rzeszowskiego

  Już w I w n.e. Dioskurides pisał, iż: „zjedzony czosnek wypędza tasiemca i pędzi mocz”. Bogata historia tej rośliny uprawnej sięga tysiące lat wstecz. Jego łacińska nazwa pochodzi od słowa all- co znaczy piekący...

  Więcej
 • 18.04.2018

  Udział KRSiO w targach WorldFood Warsaw 2018

  Opublikowane przez: Krajowa Rada Suplementów i Odżywek

  W dniach 10-12 kwietnia w Warszawie odbyła się V już edycja targów WorldFood Warsaw. W czasie wydarzenia swoją premierę miał sektor NutraFood, skupiający firmy i przedstawicieli branży suplementów diety.

  Więcej
 • 17.04.2018

  Czy woda kokosowa nawadnia najlepiej?

  Opublikowane przez: SKN Medycyny Stylu Życia WUM

  Idealny napój sportowy dzięki zawartości zarówno węglowodanów, jak i tzw. elektrolitów? Najlepsza alternatywa dla "izotoników"? Woda kokosowa bije rekordy popularności na portalach lifestyle'owych i w magazynach promujących zdrowy styl życia. Czy słusznie?

  Więcej
 • 16.04.2018

  Majówka tuż, tuż, czyli kilka słów o WWA - wielopierścieniowych węglowodorach aromatycznych

  Opublikowane przez: Koło Naukowe Zarządzania Jakościa

  Nadchodzi czas długiego weekendu majowego. Pierwsze, co nasuwa się nam na myśl, to grill ze znajomymi. Tylko czy potrawy prosto z grilla dla nas – konsumentów są zdrowe?

  Więcej
 • 10.04.2018

  Nieceliakalna nadwrażliwość na gluten

  Opublikowane przez: Polskie Towarzystwo Technologów Żywności

  Gluten jest kompleksem białek magazynowanych w zarodku ziaren zbóż. Ze względu na swoje właściwości jest on wykorzystywany w przemyśle spożywczym. Nieceliakalna nadwrażliwość na gluten...

  Więcej
 • 09.04.2018

  Międzynarodowe Seminarium – Zrównoważony Rozwój (6.05-12.05.2018)

  Opublikowane przez: IAAS Poland

  Już 6 maja organizacja studencka IAAS Poland powita na terenie Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie młodzież z całego świata, aby wspólnie poruszyć tematy istotne dla dobra naszej planety i otoczenia. Będzie to miało miejsce podczas seminarium pod hasłem „Zrównoważony Rozwój”.

  Więcej
 • 08.04.2018

  Marnotrawstwo żywności problemem XXI wieku

  Opublikowane przez: Koło Naukowe Technologów Żywności

  Obecnie producenci żywności oferują współczesnemu konsumentowi szeroki asortyment produktów żywnościowych. Konsumenci mają wybór - jakich produkty potrzebują oraz w jakich ilościach. W ostatnich latach zaobserwowano, iż coraz więcej żywności jest wyrzucana przez konsumentów "do kosza". Dlatego jednym z kluczowych problemów XXI wieku dla przemysłu spożywczego jest marnotrawstwo żywności...

  Więcej
 • 04.04.2018

  "Okiem młodego analityka" czyli warsztaty dla studentów SGGW

  Opublikowane przez: IAAS Poland

  W marcu firma Avon we współpracy z IAAS Polska zorganizowała w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie warsztaty dla studentów. Temat spotkania brzmiał "Okiem analityka- jak udoskonalać procesy w globalnej firmie? ". Warsztaty przeprowadzili pan Paweł Kotlarski i pan Krzysztof Kryczka.

  Więcej
 • 04.04.2018

  Negatywny wpływ bisfenolu A obecnego w zabawkach dla dzieci

  Opublikowane przez: Koło Naukowe Zarządzania Jakościa

  Lekkie, odporne na urazy mechaniczne, tanie plastikowe zabawki, smoczki, kubeczki, łyżeczki, buteleczki. Są to produkty, z którymi dzieci mają styczność na co dzień. Obecny w nich bisfenol A jest trującym związkiem organicznym. Swoją budową przypomina estrogen. Ta syntetyczna forma żeńskiego hormonu łączy się z receptorami odpowiedzialnymi...

  Więcej
 • 29.03.2018

  KRSIO patronem WorldFood Warsaw 2018

  Opublikowane przez: Krajowa Rada Suplementów i Odżywek

  Krajowa Rada Suplementów i Odżywek ma przyjemność poinformować Państwa, iż Stowarzyszenie objęło patronat nad targami WorldFood Warsaw, a w szczególności nad działem NutraFood, który jest dedykowany branży suplementów diety.

  Więcej

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco!

Facebook Twitter LinkedIn