Rejestracja - czytelnik

Przypomnij hasło

Menu

Menu

Facebook Twitter LinkedIn

Dwuśrubowa pompa Alfa Laval – Twin Screw

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu naszych klientów, Alfa Laval zaprojektowała dwuśrubową pompę, która może być wykorzystywana zarówno do pompowania produktu, jak i pompowania CIPu, a tryb jej pracy może być płynnie przestawiany.

Pompy znajdą zastosowanie w wielu aplikacjach, ze względu na ich szeroki wachlarz wydajności.

Najważniejsze cech pompy Alfa Laval – Twin Screw:

 • Dwuśrubowa pompa Alfa Laval może być stosowana dla mediów o różnej lepkości, zapewniając jednocześnie jednostajne i płynne działanie. Co niezmiernie istotne, dzięki stosunkowo niskim pulsacjom znacząco zmniejsza się ryzyko uszkodzenia produktu.
 • Niższe pulsacje przyczyniają się także do redukcji hałasu i wibracji i tym samym wydłuża się czas eksploatacji i niezawodność pompy.
 • Pompa może być wykorzystywana także jako pompa CIP poprzez zwiększenie szybkości pompowania. Rozwiązanie takie upraszcza konfigurację orurowania i sterowania pompą obniżając powiązane koszty i zmniejszając ryzyko zanieczyszczenia. Dwuśrubowa pompa Alfa Laval może być również stosowana do pompowania cieczy, które zawierają znaczne ilości powietrza lub gazu.
 • Zoptymalizowana konstrukcja posiadająca certyfikaty EHEDG 3-A i FDA zmniejsza ryzyko zanieczyszczenia i skraca cykle CIP, wpływając na obniżenie kosztów mycia i zagospodarowania odpadów.
 • Istotną cechą fizyczną pompy jest dostosowanie jej do szybkiej i łatwej konserwacji, z możliwością sprawnej wymiany uszczelnienia mechanicznego wałów pompy w linii procesowej. Pozwala to wydłużyć maksymalnie czas pracy i zmniejszyć całkowity koszt eksploatacji.
 • Uszczelnienie pompy dwuśrubowej Alfa Laval OS jest montowane od przodu, a dostęp do niego jest ułatwiony.
 • Występują trzy różne opcje uszczelniania mechanicznego pompy, każde z nich dostępne jest z pierścieniami uszczelniającymi oraz elastomerami wykonanymi z różnych materiałów, dzięki czemu możliwości wykorzystania pompy są bardzo szerokie. W przypadku zmiany zastosowania pompy użytkownik może w łatwy sposób zamienić istniejące uszczelnienie na inne, zapewniając w ten sposób dużą elastyczność w jej zastosowaniu w różnych procesach.
 • W pompie konstrukcja śrub została również zoptymalizowana. Aby zapewnić użytkownikowi elastyczność procesu zastosowano trzy warianty skoku. Pozwala to łatwiej dostosować pompę do wymagań w zakresie przepływu, ciśnienia i rozmiarów cząstek stałych.

 Konstrukcję pompy można obejrzeć na poniższym filmie:

Słowa kluczowe: pompa dwuśrubowa Twin Screw, do mediów o różnej lepkości, CIP, OS montowane od przodu

Alfa Laval pompa Twin Screw

Skontaktuj się bezpośrednio z firmą:

 • Wyrażam zgodę na przekazywanie informacji handlowych oraz marketing bezpośredni za pomocą środków komunikacji elektronicznej oraz telekomunikacyjnych urządzeń końcowych przez podmioty Prokonsument Sp. z o.o. oraz Firmę właściciela powierzonych  materiałów na podstwaie umowy z portalem FoodFakty,  zgodnie z postanowieniami ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. nr 144, poz. 204, z późń. zm.) oraz ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (Dz.U. 2004 nr 171 poz. 1800, z późń. zm.) w celu udostępnienia pobranych z portalu materiałów.

  Ma Pani/Pan prawo w dowolnym momencie odwołać (wycofać) wyrażone zgody. Odwołanie (wycofanie) zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed tym faktem. Każda komunikacja jaką do Ciebie skierujemy będzie zawierała opcję wycofania.

  Informacja

  Administratorem podanych danych osobowych jest Prokonsument Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie na ul. Serwituty 25 . Dane osobowe przechowywane są przez okres 3 lat. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści oraz poprawiania swoich danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z naszą Polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej o naszym podejściu do danych osobowych (zgodnie z wymogiem art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE).

  Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego w zakresie ochrony danych osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest warunkiem zrealizowania świadczenia.

  Więcej informacji zawarte w: Warunki Ogólne i Regulamin oraz Polityka Prywatności

 • * - pole obowiązkowe

Zapisz się do newslettera

Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!

Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:

Zapisz się
Facebook Twitter LinkedIn