Rejestracja - czytelnik

Przypomnij hasło

Menu

Menu

Facebook Twitter LinkedIn

IFS uzyskuje uznanie GFSI dla swojej wersji Broker Standard v3

Kategoria: Biznes i Wydarzenia

IFS Office Central & Eastern Europe ma przyjemność poinformować, iż w dniu 12 Listopada  2019  Rada Nadzorcza GFSI ( Global Food Safety Initiative ), uznała IFS Broker  v 3 za zgodne z nową wersją 7.2 „GFSI Benchmarking Requirements ”

Kiedy w czerwcu tego roku  IFS wydało nową,  trzecia wersję  Standardu IFS Broker v3, bardzo szybko wyraziło chęć utrzymania uznania przez GFSI.

„GFSI Benchmarking Requirments” to zbiór dokumentów dla programów certyfikacji bezpieczeństwa żywności. Jest to najszerzej akceptowany na świecie dokument porównawczy dotyczący wymogów bezpieczeństwa żywności.

Właściciel programu certyfikacyjnego (CPO) musi pomyślnie przejść proces benchmarkingu GFSI, aby zostać uznanym przez GFSI.

GFSI  pochwala podejście, kiedy właściciele programów certyfikacyjnych poddają się procesowi  uznania, gdy  uaktualniają  swoje programy. Jest to niejako część wspólnych działań, na rzecz podnoszenia i harmonizacji norm bezpieczeństwa żywności na całym świecie.

Standard IFS Broker v3 jako kolejny standard, dołączył do uznawanych już przez GFSI standardów IFS: IFS Food , IFS Logistics  i IFS PacSecure według nowych wymagań GFSI.

 „IFS docenia testy porównawcze GFSI i uznanie standardu IFS Broker Standard. GFSI jest rodzajem potwierdzenia, że ​​nasze grupy robocze są na właściwej ścieżce. To także doskonała okazja do rozszerzenia działań i zdobycia pomysłów z innych regionów świata ”- powiedział Stephan Tromp, Dyrektor Zarządzający IFS. „Należy podkreślić, iż wymagania analizy porównawczej GFSI oraz dokumenty zawierające wytyczne, odzwierciedlają pomysły ekspertów ds. Bezpieczeństwa żywności na całym świecie. Dla IFS jest to ogromny wkład w nasze własne standardy. ”

Nowa, wersja standardu IFS Broker v3 zacznie obowiązywać od lipca 2020 roku, ale już od czerwca 2020 roku będzie można poddać się wolontarnie certyfikacji  na nową wersję standardu IFS Broker v 3.

Gratulacje dla zespołu IFS za to ostatnie wyróżnienie i udział w kierowaniu najlepszymi praktykami zarządzania bezpieczeństwem żywności w całym łańcuchu dostaw.

Autor: Marek Marzec

Marek Marzec

Marek Marzec
IFS Business Development Consultant CEE
IFS Central & Eastern Europe
Office email: ifs-poland@ifs-certification.com ; www.ifs-certification.com

Przeczytaj także

Artykuł opublikowany dzięki:

Zapisz się do newslettera

Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!

Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:

Zapisz się
Facebook Twitter LinkedIn