Rejestracja do katalogu firm

Przypomnij hasło

Menu

Menu

Facebook Twitter LinkedIn

Jak stworzyć poprawną i czytelną etykietę produktu spożywczego - prawo i praktyka

Data: 21.10.2019 Miejsce: Łódź
Czas trwania: 6 h

Cel szkolenia

 • Zajmujesz się znakowaniem żywności?
 • Masz wiele pytań i wątpliwości związanych z zasadami dostarczania konsumentom informacji na temat żywności?
 • Interesuje Cię głównie praktyka stosowania nowych przepisów?
 • Obawiasz się wyników przyszłych kontroli produktów za które odpowiadasz?

Zapraszamy na szkolenie!

W ramach szkolenia otrzymasz nie tylko wszelkie niezbędne informacje dotyczące zmian wprowadzonych w tym zakresie przez Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 1169/2011 z dnia 25 października 2011 r. w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności. Przede wszystkim dowiesz się o możliwych sposobach interpretacji i stosowania nowych przepisów, z uwzględnieniem praktyki rynkowej, praktyki inspekcji kontrolnych oraz orzecznictwa sądów.

Uczestnicy szkolenia otrzymają materiały szkoleniowe i certyfikaty poświadczające uczestnictwo. Będzie także dostępny poczęstunek słodki wraz z kawą, herbatą i napojami zimnymi.

Szkolenie skierowane do

Szkolenie jest dedykowane wszystkim osobom zajmującym się znakowaniem żywności, a w szczególności pracownikom działów marketingu firm spożywczych, specjalistom agencji reklamowych i PR-owych a także pracownikom organów urzędowej kontroli żywności.

Program

10:00 - 11:00 Zasady ogólne znakowania żywności (m.in. zmiany wprowadzone rozporządzeniem nr 1169/2011), w tym:

 • zakaz wprowadzania konsumentów w błąd (praktyka organów urzędowej kontroli żywności, orzecznictwo sądów);
 • język oznakowania;
 • format oznakowania.

11:00 - 13:00 Zasady szczegółowe znakowania żywności (w tym zmiany wprowadzone rozporządzeniem nr 1169/2011), -- elementy obowiązkowe i dobrowolne:

 • problem nazwy środka spożywczego;
 • zasady formułowania wykazu składników (w tym składników złożonych);
 • składniki alergenne;
 • dane identyfikujące producenta, dystrybutora;
 • problem oznaczania kraju i miejsca pochodzenia;
 • zasady podawania wartości odżywczej;
 • prawne warunki stosowania elementów promocyjnych;

13:20 - 15:00 Pozostałe elementy oznakowania, w tym:

 • dobrowolne elementy oznakowania, w tym prawne warunki stosowania określeń typu „bez sztucznych barwników", „naturalne aromaty", „tradycyjny" itp.
 • oświadczenia żywieniowe i zdrowotne -- zagadnienia praktyczne i prawne.

 

15:00 - 15:30 Odpowiedzialność i sankcje z tytułu nieprawidłowego oznakowania środka spożywczego, w tym:

 • odpowiedzialność cywilna;
 • odpowiedzialność karna;
 • odpowiedzialność administracyjna.

Warunki uczestnictwa

Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest przesłanie do organizatora podpisanego formularza zgłoszeniowego oraz dokonanie przedpłaty. Formularz dostępny jest na stronie: https://www.food-law.pl/files/szkolenie_zgloszenie.pdf

Więcej informacji o szkoleniu na stronie: https://www.food-law.pl/szkolenia/jak-stworzyc-poprawna-czytelna-i-atrakcyjna-etykiete-produktu-spozywczego-prawo-i-praktyka 

 

Zapytaj organizatora o szczegóły

 • W celu udostępnienia pobranych z portalu materiałów, wyrażam zgodę na przekazywanie informacji handlowych oraz marketing bezpośredni za pomocą środków komunikacji elektronicznej oraz telekomunikacyjnych urządzeń końcowych przez podmioty Prokonsument Sp. z o.o. oraz Firmę właściciela powierzonych  materiałów na podstwaie umowy z portalem FoodFakty,  zgodnie z postanowieniami ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. nr 144, poz. 204, z późń. zm.) oraz ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (Dz.U. 2004 nr 171 poz. 1800, z późń. zm.)

  Ma Pani/Pan prawo w dowolnym momencie odwołać (wycofać) wyrażone zgody. Odwołanie (wycofanie) zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed tym faktem. Każda komunikacja jaką do Ciebie skierujemy będzie zawierała opcję wycofania.

  Informacja

  Administratorem podanych danych osobowych jest Prokonsument Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie na ul. Serwituty 25 . Dane osobowe przechowywane są przez okres 3 lat. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści oraz poprawiania swoich danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z naszą Polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej o naszym podejściu do danych osobowych (zgodnie z wymogiem art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE).

  Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego w zakresie ochrony danych osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest warunkiem zrealizowania świadczenia.

  Więcej informacji zawarte w: Warunki Ogólne i Regulamin oraz Polityka Prywatności

Zapisz się do newslettera

Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!

Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:

Zapisz się
Facebook Twitter LinkedIn