Rejestracja - czytelnik

Przypomnij hasło

Menu

Menu

Facebook Twitter LinkedIn

SZKOLENIE ON-LINE: DEKLARACJA POCHODZENIA PODSTAWOWEGO SKŁADNIKA PRODUKTU SPOŻYWCZEGO

Data: 01.04.2020 Miejsce: Warszawa
Czas trwania: 1 h

Cel szkolenia

1 kwietnia 2020 r. etykietowanie środków spożywczych dotknie niemała rewolucja - obowiązek deklaracji pochodzenia podstawowego składnika produktu, wprowadzony rozporządzeniem wykonawczym Komisji (UE) 2018/775 z dnia 28 maja 2018 r. ustanawiającym zasady stosowania art. 26 ust. 3 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1169/2011 w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności, w odniesieniu do reguł dotyczących wskazywania kraju lub miejsca pochodzenia podstawowego składnika środka spożywczego.

Dlatego też przygotowaliśmy VIDEO SZKOLENIE, które ma wesprzeć producentów w stosowaniu nowych przepisów.

 

Szkolenie skierowane do

Przedsiębiorstwa z branży spożywczej i wszystkie osoby zajmujące się etykietowaniem środków spożywczych.

Program

Ten warsztat jest dla Ciebie, jeśli zastanawiasz się na przykład:

 • Czy mój produkt podlega nowej regulacji?
 • Czy składnik, którego jest w produkcie 10 % może być składnikiem podstawowym?
 • Czy składnik podstawowy zawsze jest jeden, czy może być kilka?
 • A czy możliwe jest, żeby mój produkt nie miał w ogóle składnika podstawowego?
 • Jak powinien wyglądać zapis w przypadku, w którym surowce są dostarczane z różnych krajów i dostawy są zmienne?
 • Gdzie i jak wskazać informację o pochodzeniu?
 • A może jest rozwiązanie, które spowoduje, że nie trzeba będzie deklarować pochodzenia podstawowego składnika?
 • Co w przypadku produktów, których pochodzenie powinno być deklarowane z uwagi na regulacje szczególne? Oliwa z oliwek, naturalna woda mineralna i inne - czy tutaj też może być mowa o stosowaniu rozporządzenia nr 2018/775?
 • Co z markami, które są znakami towarowymi i jednocześnie wskazują na pochodzenie?
 • Czy podany na etykiecie polski adres podmiotu oznacza, że produkt wyprodukowany jest w Polsce?
 • Czy mam jakiś czas na dostosowanie etykiet?

 

Warunki uczestnictwa

Przed szkoleniem należy wysłać zgłoszenie na formularzu dostępnym na: https://www.food-law.pl/szkolenia/deklaracja-pochodzenia-podstawowego-skladnika-produktu-spozywczego

Szkolenie on-line będzie dostępne przez 30 dni od przesłania. Możliwość zadawania pytań i przesłania etykiety do oceny jest aktualna 3 miesiące od udostępnienia szkolenia.
Ze szkolenia on-line może korzystać dowolna liczba osób z jednej firmy (nie dotyczy to osób z wielu firm tej samej grupy kapitałowej lub podmiotów powiązanych).
Szkolenie objęte jest prawami autorskimi organizatora i nie może być udostępniane poza firmę zamawiającą.

 

Zapytaj organizatora o szczegóły

 • Wyrażam zgodę na przekazywanie informacji handlowych oraz marketing bezpośredni za pomocą środków komunikacji elektronicznej oraz telekomunikacyjnych urządzeń końcowych przez podmioty Prokonsument Sp. z o.o. oraz Firmę właściciela powierzonych  materiałów na podstwaie umowy z portalem FoodFakty,  zgodnie z postanowieniami ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. nr 144, poz. 204, z późń. zm.) oraz ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (Dz.U. 2004 nr 171 poz. 1800, z późń. zm.) w celu udostępnienia pobranych z portalu materiałów.

  Ma Pani/Pan prawo w dowolnym momencie odwołać (wycofać) wyrażone zgody. Odwołanie (wycofanie) zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed tym faktem. Każda komunikacja jaką do Ciebie skierujemy będzie zawierała opcję wycofania.

  Informacja

  Administratorem podanych danych osobowych jest Prokonsument Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie na ul. Serwituty 25 . Dane osobowe przechowywane są przez okres 3 lat. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści oraz poprawiania swoich danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z naszą Polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej o naszym podejściu do danych osobowych (zgodnie z wymogiem art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE).

  Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego w zakresie ochrony danych osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest warunkiem zrealizowania świadczenia.

  Więcej informacji zawarte w: Warunki Ogólne i Regulamin oraz Polityka Prywatności

Zapisz się do newslettera

Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!

Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:

Zapisz się
Facebook Twitter LinkedIn