Rejestracja do katalogu firm

Przypomnij hasło

Menu

Menu

Facebook Twitter LinkedIn

FoodFakty +

 • 29.03.2019

  Niezwykłe hodowle niezwykłego owocu - intrygujące modyfikacje pomidora

  Opublikowane przez: STUDENCKIE KOŁO NAUKOWE ORGCHEM

  Pomidor od wieków jest jednym z najchętniej konsumowanych oraz przetwarzanych przez przemysł warzyw. Jednym z głównych związków bioaktywnych występujących w pomidorach jest likopen, który oprócz nadawania barwy odznacza się m.in. właściwościami przeciwutleniającymi, przeciwnowotworowymi i przeciwzakrzepowymi. Postępy w nauce oraz rosnące potrzeby rynku zmuszają przedsiębiorców oraz naukowców do poszukiwania coraz to nowszych rozwiązań. Niekiedy bardzo zaskakujących.

  Więcej
 • 19.03.2019

  Co Escherichia coli ma wspólnego z diabetykami?

  Opublikowane przez: Międzywydziałowe Koło Naukowe Nanobiotechnologii

  Escherichia coli to Gram- ujemna bakteria należąca do rodziny Enterobacteriaceae. Nazywana jest pałeczką okrężnicy, ze względu na kształt komórek obserwowanych pod mikroskopem oraz naturalne miejsce występowania. Ponad 40 lat temu naukowcy znaleźli zastosowanie tej bakterii w inżynierii genetycznej- służy jako narzędzie do produkcji ludzkiej insuliny.

  Więcej
 • 11.03.2019

  Międzynarodowa Konferencja Naukowa Żywienie bez Granic

  Opublikowane przez: SKN Żywienia Klinicznego

  SKN Żywienia Klinicznego WUM oraz SKN Dietetyków WUM mają zaszczyt zaprosić wszystkich studentów, pracowników ochrony zdrowia oraz osoby zainteresowane tematyką żywienia zarówno w zdrowiu jak i chorobie naMiędzynarodową Konferencję Naukową Żywienie bez Granic objętą honorowym patronatem JM Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego - prof. dr hab. n. med. Mirosława Wielgosia.

  Więcej
 • 05.03.2019

  Napoje energetyzujące - odpowiednie dla wszystkich?

  Opublikowane przez: Koło Naukowe Żywieniowców SGGW

  W ostatnich 5 latach Litwa i Łotwa wprowadziły zakaz sprzedaży napojów energetyzujących dla osób poniżej 18 lat. Wraz z rozpoczęciem 2018 roku napływały kolejne wiadomości ze świata dotyczące ograniczeń w sprzedaży napojów energetyzujących. Zakazem zostały objęte produkty zawierające w swoim składzie powyżej 150 mg kofeiny w 1 litrze napoju dla dzieci poniżej 16 roku życia.

  Więcej
 • 26.02.2019

  PRACODAWCA MARZEŃ! X EDYCJA TARGÓW PRACY SGGW

  Opublikowane przez: IAAS Poland

  "Pracodawca Marzeń Edycja X" jest kontynuacją organizowanych w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego od 2010 roku Targów Pracy, na których studenci mają okazję do zapoznania się z wiodącymi pracodawcami na rynku, procesami rekrutacji oraz ścieżką ich przyszłej kariery zawodowej.

  Więcej
 • 19.02.2019

  Złe geny to nie wyrok

  Opublikowane przez: SKN Medycyny Stylu Życia WUM

  Słyszeliście kiedyś stwierdzenia „mam złe geny, i tak będę gruba”, „mama otyła, babcia otyła, to i mnie to spotkało”? A może zdarzyło Wam się złapać na takiej wymówce samych siebie? Czy predyspozycje genetyczne wygrywają z naszymi codziennymi wyborami? 

  Więcej
 • 12.02.2019

  Jak słodziki wpływają na mikrobiotę?

  Opublikowane przez: Koło Naukowe Technologów Żywności

  Niskokaloryczne substancje słodzące coraz częściej spotykane są w wielu produktach, a ich spożycie i produkcja co roku wzrasta. Dane wskazują na to, że sama konsumpcja napojów zawierających słodziki wzrosła z 21,1% w latach 2003-2004 do 24,9% w 2009-2010 i trend ten się utrzymuje, badania NHANES wskazują, że około 25% dzieci i ponad 41% dorosłych deklaruje spożycie niskokalorycznych substancji słodzących.

  Więcej
 • 08.02.2019

  Instytut Chemii, Nauk o Zdrowiu i Żywności od semestru letniego roku akademickiego 2018/2019 uruchamia studia podyplomowe na kierunku Bezpieczeństwo i Jakość Żywności

  Opublikowane przez: Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie

  Studia podyplomowe na kierunku BEZPIECZEŃSTWO I JAKOŚĆ ŻYWNOŚCI prowadzone będą na Wydziale Matematyczno-Przyrodniczym Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie. Są one skierowane do osób, które posiadają wyższe wykształcenie i są zatrudnione w jednostkach związanych z produkcją, dystrybucją i kontrolą żywności oraz dla osób z wyższym wykształceniem kierunkowym, które chcą podnieść swoje kompetencje...

  Więcej
 • 21.01.2019

  Nutraceutyki - moda czy potrzeba

  Opublikowane przez: Krajowa Rada Suplementów i Odżywek

  Rynek nutraceutyków rozwija się bardzo dynamicznie. Obecnie segment żywności funkcjonalnej i nutraceutyków należy do najdynamiczniej rozwijających się działów przemysłu spożywczego. Roczną wielkość sprzedaży liczy się już nie w milionach, lecz w miliardach dolarów.

  Więcej
 • 10.12.2018

  Nowe doniesienia dotyczące szkodliwości alkoholu

  Opublikowane przez: Koło Naukowe Technologów Żywności

  Spożycie alkoholu jest bezsprzecznie jednym z głównych czynników zwiększających ryzyko śmierci i wielu chorób, ale wciąż potrzebujemy badań, które mogłyby dokładnie określić to ryzyko. Szczególnie, jeśli chodzi o umiarkowane czy bardzo niskie spożycie, ponieważ w przeszłości pojawiały się kontrowersyjne doniesienia mówiące, że takie dawki alkoholu mogą mieć pozytywny wpływ na zdrowie.

  Więcej

Zapisz się do newslettera

Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!

Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:

Zapisz się
Facebook Twitter LinkedIn