Rejestracja - czytelnik

Przypomnij hasło

Menu

Menu

Facebook Twitter LinkedIn

Blogi firm

 • 22.11.2021

  Rusza program FoodFakty Akademia Managera

  Opublikowane przez: "FoodFakty Akademia Managera"

  Oceniamy i wskazujemy najlepsze szkolenia dla dla branży spożywczej. 

  Więcej
 • 27.08.2020

  Porada 2 - Wyszukuj po interesującej Cię frazie

  Opublikowane przez: FoodFakty

  Wyszukaj i podziel informację na jej formy jednym kliknięciem 

  Więcej
 • 13.08.2020

  Porada 1. Twój spersonalizowany Newsletter

  Opublikowane przez: FoodFakty

  Sprawdź jak stworzyć spersonalizowany newsletter foodfakty

  Więcej
 • 22.06.2020

  Jak zrozumieć i doskonalić kulturę bezpieczeństwa żywności?

  Opublikowane przez: BSI Group Polska Sp. z o. o.

  Kultura bezpieczeństwa żywności jest zdefiniowana przez instytucję Global Food Safety Initiative (GFSI) jako „wspólne wartości, przekonania i normy, które wpływają na sposób myślenia i zachowania w zakresie bezpieczeństwa żywności w całej organizacji”. Istnieje wiele elementów, które pomagają w tworzeniu pozytywnej i funkcjonującej kultury, która zapewni bezpieczeństwo żywności.

   

  Więcej
 • 20.05.2020

  NOWY PROGRAM ROZWOJU FSSC

  Opublikowane przez: BSI Group Polska Sp. z o. o.

  Fundacja FSSC 22000 uruchomiła Program Rozwoju FSSC w lutym 2020 r., Program systemu bezpieczeństwa żywności skierowany do małych i średnich organizacji w łańcuchu żywnościowym. Program ten zastępuje program FSSC Global Markets i jest zgodny z Międzynarodowym Kodeksem postępowania zalecanym przez Codex.

  Więcej
 • 20.05.2020

  Zastosowanie wysokich ciśnień w utrwalaniu mięsa.

  Opublikowane przez: Koło Naukowe Technologów Żywności

  Technologia wysokich ciśnień (HPP - High Pressure Processing) jest najczęściej stosowaną nietermiczną metodą utrwalania żywności, szczególnie w przetwórstwie mięsnym. Należy jednak uwzględnić fakt, że zastosowanie wysokiego ciśnienia wpływa nie tylko na zatrzymanie psucia i inaktywację patogennych mikroorganizmów, ale również na składniki, które są odpowiedzialne za jakość produktów, przy czym wykazano, że związki o niskiej masie cząsteczkowej(w tym barwniki, substancje aromatyczne czy biologicznie aktywne tj. witaminy) pozostają niezmienione. Wysokie ciśnienie może powodować jednak zmiany w strukturach białkowych oraz enzymatycznych,dlatego w niektórych przypadkach zastosowanie technologii wysokich ciśnień jest ograniczone.

  Więcej
 • 06.05.2020

  Kawa z czosnkiem, czyli niecodzienne połączenia smaków w duchu food pairingu

  Opublikowane przez: Koło Naukowe Technologów Żywności

  Food pairing to idea, której celem ukazanie jest nietypowych połączeń smakowych uzupełniających się nawzajem składników. Podstawą kreowania niecodziennych kombinacji jest hipoteza mówiąca, że produkty posiadające takie same związki smakowo-zapachowe będą lepiej razem smakować i stworzą zupełnie nieoczekiwany duet.

  Więcej
 • 20.04.2020

  Strączki – lepsze niż mięso?

  Opublikowane przez: Koło Naukowe Technologów Żywności

  Coraz powszechniej mięso uważa się za niezdrowe. Przeciwnicy diety mięsnej wskazują konieczność ograniczenia jego spożycia z uwagi na negatywne skutki zdrowotne, a radykalni przeciwnicy uznają mięso nawet za jedną z przyczyn przedwczesnej śmierci. Jako alternatywę zalecają spożywanie białka pochodzenia roślinnego pochodzenia roślinnego (szczególnie roślin strączkowych), które ich zdaniem jest znacznie zdrowsze. Czy rzeczywiście jest to prawda?

  Więcej
 • 21.03.2020

  Historia poznania genomów 101 afrykańskich upraw sierocych

  Opublikowane przez: Międzywydziałowe Koło Naukowe Nanobiotechnologii

  Za pomocą sekwencjonowania opisano już genom człowieka (Human Genome Project) oraz m. in.: myszy i muszki owocowej - organizmów ważnych w badaniach medycznych. Kolejnym ważnym międzynarodowym projektem jest sekwencjonowanie genomów roślin i drzew, od których zależy poprawa bezpieczeństwa żywności i żywienia w Afryce.

  Więcej
 • 29.01.2020

  Czy środowisko prowadzenia procesów jest bezpieczne?

  Opublikowane przez: BSI Group Polska Sp. z o. o.

  W trakcie kursu omawiane są szczegółowo kluczowe elementy programu monitoringu środowiskowego (identyfikacja obszarów podwyższonego ryzyka mikrobiologicznego; metody pobierania próbek, działania korygujące).

  Więcej

Zapisz się do newslettera

Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!

Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:

Zapisz się
Facebook Twitter LinkedIn