Zapisz się do newslettera
Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!
Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:
Jednym z trendów jest to, że chociaż liczba transakcji spadła w pierwszej połowie tego roku w porównaniu z rokiem 2023, wartość tych transakcji faktycznie wzrosła – co pokazuje, że inwestorzy są skłonni wspierać, ale na razie tylko firmy o silnych wskaźnikach.
Natychmiastowa poprawa przepustowości i wydajności uzyskana w testach nowej naważarki wielogłowicowej Ishida CCW-AS szybko skłoniła Primę Cheese – jednego z największych przetwórców sera w Wielkiej Brytanii – do zakupu tego urządzenia.
Kto chce obniżyć koszty w produkcji mięsa, ten musi zminimalizować straty w całym łańcuchu przetwórczym. Jak to zrobić? Ten temat omówimy na podstawie konkretnego studium przypadku. Rob Engelhart i kalifornijskie przedsiębiorstwo Courage Production pokażą, w jaki sposób można osiągnąć ten cel przy użyciu dokładnych wskaźników. Zastosowana metoda: konsekwentna rejestracja danych w całym procesie produkcji oraz dokładne analizy i planowanie w systemie ERP.
Wizyta na BrauBeviale 2024 to konieczność dla wszystkich, którzy szukają rozwiązań obecnych wyzwań w branży napojowej. W tym roku BrauBeviale 2024 odbędą się w dn. 26-28 listopada w Norymberdze, a oferta będzie skierowana nie tylko do browarów i producentów napojów, ale także do producentów wina. Organizatorzy przygotowali bardzo ciekawy program.
Branża spożywcza, niezależnie czy chodzi o sery, pieczywo czy dania gotowe, jest pod największą presją kosztową. Aby osiągnąć zyski, procesy produkcyjne muszą być efektywne. Rozwiązania cyfrowe zwiększają przejrzystość zakładu i obniżają koszty.
iTPS, czyli Instalacja zintegrowanego systemu (Integrated Total Packaging Solution) od Ishida Europe pozwoliła znacząco zwiększyć szybkość oraz precyzję procesu ważenia i pakowania w maltańskiej firmie Sunshine Snacks. Co więcej, umożliwiło także producentowi wprowadzenie nowego rozmiaru opakowań na rynek lotniczy.
W czerwcu 2024 r. wprowadzono m.in. środki monitorowania wielkości przywozu niektórych towarów pochodzących z Ukrainy, wycofano z obrotu kilka dodatków paszowych oraz wydano zezwolenia na nową żywność
Nowe badania potwierdzają, że pasteryzacja skutecznie dezaktywuje wysoce zakaźnego wirusa H5N1, znanego jako ptasia grypa, w mleku.
Wprowadzenie inteligentnych uli, zautomatyzowanych systemów monitoringu oraz automatycznych podajników pokarmu to niektóre z przełomowych rozwiązań, które zmieniają oblicze tej branży. W tym kontekście pojawia się MyHive - nowoczesna technologia mechanicznych ramek, która umożliwia pozyskiwanie miodu bez konieczności otwierania ula i ingerowania w życie pszczół. To innowacyjne podejście nie tylko upraszcza proces, ale także zwiększa efektywność i oszczędza czas oraz koszty.
Sztuczna inteligencja to nie tylko zmiana technologiczna, ale siła napędzająca fundamentalną transformację gospodarczą i społeczną na najszerszym poziomie. FAO uznaje jej siłę w zakresie zapewniania potencjalnych korzyści szerokiemu spektrum populacji oraz przyczyniania się do poprawy wydajności i zrównoważonego rozwoju.
W obliczu rosnących wymagań dotyczących jakości żywności i ochrony środowiska, technologia raslyzacji, opracowana przez duńską firmę Lyras, otwiera nowy rozdział w przemyśle mleczarskim. Korzyści płynące z tego innowacyjnego procesu są niezaprzeczalne zarówno dla producentów, jak i konsumentów. Przeanalizujmy, dlaczego płyny są raslyzowane i jakie korzyści niesie za sobą ten proces.
W obliczu globalnych wyzwań związanych z ochroną środowiska i zrównoważonym rozwojem, technologia raslyzacji, wprowadzona przez duńską firmę Lyras, stanowi przełom w przemyśle spożywczym. Oferując alternatywę dla pasteryzacji, raslyzacja wykorzystuje światło UV do inaktywacji bakterii w płynach, co pozwala na zachowanie naturalnych właściwości produktów.
Mleczarnia „Turek” zyskała na niezawodności i bezpieczeństwie dzięki detektorowi rentgenowskiemu Ishida IX-GN-2444, który od ponad 6 lat skutecznie chroni produkcję serów przed zanieczyszczeniami. To jedna z wielu inwestycji firmy w nowoczesne technologie wspierające wysoką jakość i bezpieczeństwo oferowanych produktów.
Czy przemysł mięsny naprawdę potrzebuje specjalistycznego oprogramowania? To znaczy, po co właściwie specjalistyczne oprogramowanie dla jakiejkolwiek branży?
Producent cydru jabłkowego z północnej części stanu Nowy Jork potroił produkcję, zmniejszając jednocześnie o połowę zatrudnienie w czasie krótszym niż dwa lata, instalując wydajną i łatwą w obsłudze prasę taśmową.
Obiera łuskę cebuli i odcina jej końcówki. Zostawia po sobie mniej odpadów niż inne urządzenia dostępne na rynku. Może być stosowana zarówno w branży rolniczej, jak i przetwórstwa żywności. Taka jest linia do obierania cebuli stworzona w Łukasiewicz – Poznańskim Instytucie Technologicznym.
Good Meat rozpoczyna sprzedaż mieszanki kurczaków hodowlanych i składników roślinnych w jednym sklepie spożywczym.
Wysoka skuteczność w wykrywaniu zanieczyszczeń i szybki system odrzucania wadliwych produktów. Te dwie cechy systemu kontroli rentgenowskiej Ishida IX-EN-2493-S poprawiły wydajność firmy Dobosz – producenta kultowej śliwki Luksusowej w czekoladzie. To niejedyne urządzenie Ishida, z którego korzysta przedsiębiorstwo.
Nowe badania Departamentu Rolnictwa Stanów Zjednoczonych i Virginia Tech wykazały, że rolnictwo i agriwoltaika w kontrolowanym środowisku mogą odgrywać kluczową rolę w przyszłym sukcesie przemysłu rolnego.
Nagrody, przyznawane w ramach Food 4 Future 2024, wyróżniły firmy, które napędzają innowacje i cyfryzację w branży spożywczej.
Ishida Europe wprowadza na rynek ulepszoną gamę wag kontrolnych zaprojektowanych w celu spełnienia najnowszych wymagań rynku europejskiego. Nowa platforma Ishida DACS-GN wykorzystuje prawie 50-letnie doświadczenie firmy w technologii wag, aby przenieść ważenie kontrolne na wyższy poziom, zachowując jednocześnie znajomość istniejącej gamy, aby umożliwić firmom płynne przejście na nowe modele.
Nasi partnerzy