Rejestracja - czytelnik

Przypomnij hasło

Menu

Menu

Facebook Twitter LinkedIn

bioMérieux 

Rok 2013 był dla bioMérieux przełomową datą, obchodziliśmy naszą 50. rocznicę powstania firmy. Nasz rozwój w tych latach napędzany był przez pionierskiego ducha i niesłabnące zaangażowanie na rzecz poprawy zdrowia publicznego na całym świecie. Dzisiaj, w ponad 150 krajach poprzez 41 spółek zależnych i dużą sieć dystrybutorów, bioMérieux oferuje  rozwiązania diagnostyczne, które poprawiają stan zdrowia pacjenta i zapewniają  bezpieczeństwo konsumentów.

W zastosowaniach przemysłowych, dostarczamy rozwiązania, które mogą przyczynić się do zapobiegania zagrożeniom zanieczyszczenia w przemyśle  rolno-spożywczym, farmaceutycznym i kosmetycznym. W zastosowaniach klinicznych rozwijamy i wprowadzamy testy, które posiadają wysoką wartość medyczną i są wsparciem dla podejmowania ważnych decyzji klinicznych w dziedzinie chorób zakaźnych, w chorobach układu sercowo-naczyniowego  czy też nowotworów.

Jesteśmy także zaangażowani w rozwój i postęp laboratoriów: poprzez zwiększenie automatyzacji i poprawę zarządzania danymi, pomagamy wzmocnić efektywność  poprzez zwiększenie wydajności laboratorium oraz obniżenie kosztów analiz laboratoryjnych.

bioMérieux jest zdecydowana nadal odgrywać wiodącą rolę poprzez innowacje i projektowanie diagnostyki przyszłości, by sprostać wyzwaniom stojącym przed ochroną  zdrowia publicznego na całym świecie.

Mikrobiologia przemysłowa

Firma bioMérieux Polska została założona w kwietniu 1992 roku. Obecnie bioMérieux Polska jest czołowym dostawcą odczynników i aparatury diagnostycznej w Polsce. Klientami firmy oprócz publicznych i prywatnych Zakładów Opieki Zdrowotnej, są zakłady przemysłowe, jednostki Inspekcji Sanitarnej, Zakłady Higieny Weterynaryjnej, a także liczne placówki akademickie i naukowe.

Oferujemy bardzo szeroką gamę produktów, wykorzystującą różne najnowsze technologie. Oprócz szerokiej gamy podłoży mikrobiologicznych, w ofercie firmy bioMérieux znajdują się rozwiązania umożliwiające wykrywanie patogenów lub oznaczanie liczby mikroorganizmów w żywności, środowisku, kosmetykach czy produktach farmaceutycznych. W zależności od potrzeb klienta zespół dedykowanych ekspertów pomaga w wyborze odpowiedniego rozwiązania, jego wdrożenia i podczas późniejszej rutynowej pracy.

Obecnie na całym świecie funkcjonuje kilkadziesiąt tysięcy aparatów wykorzystywanych w laboratoriach przemysłowych, takich jak: VIDAS®, GENE-UP®, TEMPO®, D-COUNT® oraz systemów przeznaczonych do identyfikacji, takich jak np. VITEK® czy manualnych testów identyfikacyjnych API®.

Analizatory te cieszą się uznaniem bardzo wielu odbiorców. Jesteśmy dumni z tego, że udało się nam zautomatyzować polską mikrobiologię.

System Zarządzania Jakością

Firma bioMérieux Polska wdrożyła certyfikowany system zarządzania jakością wg normy ISO 9001:2015. Wszyscy pracownicy bioMérieux  Polska w swojej codziennej pracy realizują założenia Polityki Jakości, która stanowi część strategii firmy dotyczącej szeroko rozumianej kultury jakości.

Słowa kluczowe: diagnostyka mikrobiologiczna, wykrywanie patogenów, oznaczanie liczby mikroorganizmów, badanie żywności, sprzęt laboratoryjny, Salmonella, Listeria, identyfikacja mikroorganizmów, analizy

Zapisz się do newslettera

Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!

Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:

Zapisz się
Facebook Twitter LinkedIn