bioMérieux, światowy lider w dziedzinie diagnostyki in vitro, z dumą ogłasza, że test GENE-UP® Pathogenic E. coli (PEC) został wybrany przez USDA Food Safety and Inspection Service (USDA-FSIS) jako główna metoda wykrywania E. coli produkujących toksynę Shiga (STEC).
Amerykańska agencja FSIS (Food Safety and Inspection Service) poinformowała o ocenie dostępnych na rynku technologii do wykrywania patogenów i planie wprowadzenia nowego szybkiego testu przesiewowego do identyfikacji STEC. FSIS będzie stosować platformę GENE-UP® PEC do badań próbek, otrzymanych od 16 września 2024 r. Ta metoda przesiewowa wykorzystuje nową, molekularną technikę diagnostyczną do szybkiego identyfikowania próbek zawierających STEC, co zwiększa efektywność badań. FSIS spodziewa się, że przyjęcie nowej metody przesiewowej zmniejszy liczbę potencjalnych pozytywnych wyników STEC, które nie są potwierdzane w obecnej metodzie. Wprowadzenie GENE-UP® PEC ma również skrócić czas oczekiwania na wyniki laboratoryjne, co pozwoli na szybsze zwolnienie produktów do obrotu.
"Cieszymy się, że otrzymaliśmy tę nagrodę od USDA-FSIS”, powiedział Miguel Villa, Senior Vice President Americas Industrial Applications w bioMérieux. „Wraz z dodaniem testu GENE-UP® PEC do wybranych metod FSIS, bioMérieux kontynuuje wprowadzanie innowacji na rynek w celu zapewnienia zdrowia publicznego i bezpieczeństwa żywności, odgrywając naszą rolę we wspieraniu bezpieczeństwa żywnościowego i zrównoważonego rozwoju na całym świecie"
GENE-UP® PEC to najnowsze rozwiązanie molekularne bioMérieux uznane przez amerykańskie organy regulacyjne ds. bezpieczeństwa żywności. Test ten współpracuje z szeregiem innych rozwiązań diagnostycznych, które wykrywają patogenne E. coli poprzez geny eae/stx, serogrupy O oraz nowatorskie współlokalizacje genów wirulencji, umożliwiając lepszą analizę wstępną i potwierdzającą potencjalnie pozytywne próbki.
Niedawno USDA również przyznało bioMérieux kontrakt na GENE-UP® CAMPYLOBACTER jako preferowaną metodę FSIS. Wcześniej w tym roku bioMérieux ogłosiło współpracę badawczą z Food and Drug Administration (FDA) w celu poprawy wykrywania patogenów przenoszonych przez żywność, a w 2022 r. USDA wybrało metodę GENE-UP® QUANT Salmonella jako preferowaną metodę we wszystkich laboratoriach FSIS. Obecnie, dzięki rozwiązaniom GENE-UP®, TEMPO® i VITEK® zawartym w Przewodniku Laboratoryjnym Mikrobiologii USDA (MLG), bioMérieux posiada najwięcej preferowanych metod FSIS w zakresie mikrobiologii spośród wszystkich dostawców diagnostyki.
"Nasze podejście do Rozszerzonej Diagnostyki (Augmented Diagnostics) było kluczowe dla tej ekscytującej serii innowacji," powiedział John Shultz, Senior Director, Sales and Marketing, Industrial Applications w bioMérieux. "Wykorzystując naszą wiedzę z zakresu danych i genomiki, oferujemy unikalne rozwiązania dla przemysłów, które borykają się z kompleksowymi i często złożonymi procesami testowania STEC. Szczególnie cieszymy się z włączenia testu GENE-UP® PEC, który wykorzystuje nowatorskie współlokalizacje genów wirulencji do precyzyjnego wykrywania patogennych szczepów E. coli, co znacząco redukuje niepotrzebne marnowanie żywności."
Jako długoterminowy partner diagnostyczny dla przemysłu spożywczego, bioMérieux ściśle współpracuje ze swoimi klientami, aby opracowywać rozwiązania wykraczające poza same wyniki testów, dostarczając inteligentniejsze i bardziej dynamiczne rozwiązania, które zapewniają szczegółowe i specyficzne dla każdego zakładu produkcyjnego analizy. Ich pełne portfolio rozwiązań przemysłowych wspiera cały proces produkcji, od wykrywania patogenów, poprzez ich ilościowe określanie, aż po enumerację wskaźników jakości i potwierdzenie identyfikacji.
Więcej informacji na temat GENE-UP® można znaleźć na stronie bioMérieux.