Rejestracja do katalogu firm

Przypomnij hasło

Menu

Menu

Facebook Twitter LinkedIn

Zanieczyszczenia żywności pochodzenia roślinnego – rodzaje zagrożeń, wymagania prawne, wykorzystanie wyników badań jako narzędzia do zarządzania bezpieczeństwem i jakością żywności

Data: 19.09.2019 Miejsce: Warszawa
Czas trwania: 5 h

Cel szkolenia

Celem szkolenia jest dostarczenie informacji o zanieczyszczeniach najczęściej występujących w żywności pochodzenia roślinnego, skutkach zdrowotnych dla konsumenta oraz wymaganiach prawnych w tym zakresie. Dodatkowo uczestnicy szkolenia dowiedzą się, jak planować i wykorzystywać wyniki badań oraz gdzie szukać informacji o zarejestrowanych przypadkach występowania zanieczyszczeń.

Szkolenie skierowane do

Grupa docelowa: przedstawiciele branży produktów pochodzenia roślinnego - osoby odpowiedzialne za jakość i bezpieczeństwo żywności.

Metodologia: seminarium, dyskusja, wymiana doświadczeń.

 

Program

Obowiązki podmiotów na rynku spożywczym – zarządzanie bezpieczeństwem i jakością żywności:

 • Jak planować i wykorzystywać wyniki badań?
 • Obowiązki podmiotów w łańcuchu żywnościowym.

Wybrane zanieczyszczenia chemiczne żywności na podstawie Rozporządzenia nr 1881/2006:

 • Metale ciężkie (źródła metali ciężkich, skutki zdrowotne z tym związane, maksymalne limity
 • metali ciężkich w żywności oraz przewidywane kierunki zmian).
 • Mikotosyny (źródła mikotoksyn w żywności, skutki zdrowotne z tym związane, maksymalne limity mikotoksyn w żywności oraz przewidywane kierunki zmian).
 • Inne wybrane zanieczyszczenia chemiczne (WWA, dioksyny i pochodne dioksyn, 3-MCPD, cyjanowodór).
 • Zasady pobierania próbek i metody analizy w celu kontroli poziomu substancji zanieczyszczających.

Pestycydy – podstawowe informacje i uregulowania prawne:

 • Definicja pestycydów, klasyfikacja, zastosowanie.
 • Uregulowania dotyczące rejestracji i dopuszczenia do stosowania substancji aktywnych.
 • Kontrola żywności – najwyższe dopuszczalne poziomy.
 • Baza „EU Pesticides database” – jako użyteczne narzędzie przy zarządzaniu ryzykiem.

Przegląd najczęściej wykrywanych zanieczyszczeń żywności i nowe zanieczyszczenia żywności:

 • Przegląd najczęściej wykrywanych zanieczyszczeń na podstawie raportów RASFF.
 • Oleje mineralne, melamina, toksyczne produkty reakcji Maillarda – akryloamid i furan, cyna organiczna i karbaminian etylu.

 

Więcej informacji na temat aktualnej oferty szkoleń otwarych Mérieux NutriSciences dostępna jest na naszej stronie internetowej:

https://www.merieuxnutrisciences.com/pl/pl/jakosc-i-bezpieczenstwo-zywnosci/szkolenia-silliker-merieux-nutrisciences/szkolenia-otwarte/zanieczyszczenia-i-zafalszowania-zywnosci

 

Warunki uczestnictwa

Zapytaj organizatora o szczegóły

 • W celu udostępnienia pobranych z portalu materiałów, wyrażam zgodę na przekazywanie informacji handlowych oraz marketing bezpośredni za pomocą środków komunikacji elektronicznej oraz telekomunikacyjnych urządzeń końcowych przez podmioty Prokonsument Sp. z o.o. oraz Firmę właściciela powierzonych  materiałów na podstwaie umowy z portalem FoodFakty,  zgodnie z postanowieniami ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. nr 144, poz. 204, z późń. zm.) oraz ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (Dz.U. 2004 nr 171 poz. 1800, z późń. zm.)

  Ma Pani/Pan prawo w dowolnym momencie odwołać (wycofać) wyrażone zgody. Odwołanie (wycofanie) zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed tym faktem. Każda komunikacja jaką do Ciebie skierujemy będzie zawierała opcję wycofania.

  Informacja

  Administratorem podanych danych osobowych jest Prokonsument Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie na ul. Serwituty 25 . Dane osobowe przechowywane są przez okres 3 lat. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści oraz poprawiania swoich danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z naszą Polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej o naszym podejściu do danych osobowych (zgodnie z wymogiem art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE).

  Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego w zakresie ochrony danych osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest warunkiem zrealizowania świadczenia.

  Więcej informacji zawarte w: Warunki Ogólne i Regulamin oraz Polityka Prywatności

Zapisz się do newslettera

Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!

Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:

Zapisz się
Facebook Twitter LinkedIn