Rejestracja do katalogu firm

Przypomnij hasło

Menu

Menu

Facebook Twitter LinkedIn

DOBROSTAN ZWIERZĄT W ŚWIETLE ROZPORZĄDZENIA RADY (WE) NR 1099/2009

Data: 08.04.2019 Miejsce: Warszawa
Czas trwania: 8 h

Cel szkolenia

Uczestnik podczas szkolenia poznaje praktyczne aspekty postępowania ze zwierzętami przed i w trakcie uboju w świetle rozporządzenia Rady (WE) 1099/2009. Szkolenie w sposób zrozumiały dla każdego pracownika przybliża zagadnienia omówione w rozporządzeniu a także ułatwia zastosowanie zdobytej wiedzy w codziennej pracy oraz spełnienie wymagań odnośnie dobrostanu zwierząt.

Szkolenie skierowane do

Szkolenie przeznaczone jest dla pracowników zajmujących się ubojem zwierząt, pracowników odpowiadających za dobrostan (animal welfare), firm zajmujących się transportem zwierząt,
a także do osób odpowiadających za jakość mięsa oraz wszystkich osób zainteresowanych zakresem i treścią Rozporządzenia Nr 1099/2009.

Szkolenie jest także cennym źródłem informacji dla osób odpowiedzialnych za wdrożenie rozwiązań w zakresie: infrastruktury i wyposażenia każdej rzeźni, standardowych procedur operacyjnych, kwalifikacji personelu zatrudnionego do obsługi i uboju zwierząt wymaganych rozporządzeniem. 

Program

 • Behawior zwierząt gospodarskich.
 • Podstawy prawa krajowego i wspólnotowego w zakresie ochrony zwierząt podczas uśmiercania.
 • Wpływ transportu na zwierzęta poddawane ubojowi.
 • Wymagania techniczne w rzeźniach.
 • Zasady postępowania ze zwierzętami w rzeźni.
 • Dozwolone metody oszałamiania/uśmiercania zwierząt.
 • Urządzenia stosowane podczas oszałamiania/uśmiercania zwierząt. Wymagane parametry.
 • Wymagana dokumentacja.

Warunki uczestnictwa

Zapytaj organizatora o szczegóły

 • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w powyższym formularzu przez firmę Prokonsument Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Serwituty 25 będącą właścicielem portalu FoodFakty.pl oraz firmę publikującą lub udostępniającą dany materiał na podstawie odpowiedniej umowy z Portalem w celu realizacji niniejszego zapytania lub rejestracji na wydarzenie lub pobrania materiałów oraz powiadomienia o nowych publikacjach, biuletynach i wydarzeniach dotyczących usług oferowanych przez Portal, realizacji obowiązków związanych z wymogami w zakresie niezależności, zarządzania ryzykiem i jakością.

  Informacja

  Administratorem podanych danych osobowych jest Prokonsument Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie na ul. Serwituty 25 . Dane osobowe przechowywane są przez okres 3 lat. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści oraz poprawiania swoich danych osobowych. Ma Pani/Pan prawo w dowolnym momencie odwołać (wycofać) wyrażone zgody. Odwołanie (wycofanie) zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed tym faktem.

  Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego w zakresie ochrony danych osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest warunkiem zrealizowania świadczenia.

  Więcej informacji zawarte w: Warunki Ogólne i Regulamin oraz Polityka Prywatności

Zapisz się do newslettera

Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!

Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:

Zapisz się
Facebook Twitter LinkedIn