Rejestracja - czytelnik

Przypomnij hasło

Menu

Menu

Facebook Twitter LinkedIn

Syntezy Miesiąca oraz Warsztat Strefy Managera - grudzień 2022

Data: 09.12.2022 11:00

Cel wydarzenia

Co nowego w zakresie comiesięcznych spotkań online Strefy Managera?

Uwzględniając obciążenie czasowe managerów branży spożywczej proponujemy rozdzielenie spotkań na dwie formuły, każda w wymiarze ok. 1h:

 1. Syntezy Miesiąca Strefy Managera – prawo żywnościowe, RASFF, zafałszowania
 2. Warsztaty Eksperckie Strefy Managera – interaktywne spotkania online z ekspertami w wybranych dziedzinach.

Wydarzenia organizowane będą wspólnie lub w różnych terminach, wszytskie wydarzenia bedą nagrywane i udostępniane w archiwum Strefy Managera. 

 

W trakcie Syntez Miesiaca w ramach  przeglądu zmian w prawie żywnościowym, stosować będziemy nową ujednoliconą klasyfikację przepisów prawnych na 9 kategorii/obszarów:

Każdą kategorię/obszar omówimy ze wskazaniem listy nowych aktów oraz najważniejszych elementów w nich zawartych, wskażemy branże, kórych one dotyczą i istotności danego przepisu według naszej autorskiej klasyfikacji.

Dodatkowo do zmian w prawie wskażemy nowe pozycje w katalogu Novel Food.

W części dedykowanej ryzykom i notyfikacjom RASFF, dodatkowo do standardowego przeglądu miesiąca dodamy:

 • Nasz ranking HOT 10 miesiąca najpoważniejszych notyfikacji bezpieczeństwa żywności w EU,
 • Miesięczny przegląd ocen ryzyka przeprowadzanych przez EFSA.

W części dedykowanej analizom ryzyka zafałszowań na bazie monitoringu Probase360, oprócz standardowego comiesięcznego podsumowania, wskażemy obszary, w których wzrosło ryzyko zafałszowań żywności w tym suplementów diety oraz opakowań.

Proponujemy nową formułę również dla Warsztatów Managerskich Strefy Managera, które stają się niezależną formą interaktywnych spotkań z wybitnymi ekspertami w swoich dziedzinach. Już wkrótce poinformujemy o pierwszych spotkaniach. Serdecznie zapraszamy zainteresowanych ekspertów do kontaktu. Z chęcią omówimy zasady i możliwości współpracy. Obie formuły jednogodzinnych spotkań dają uczestnikom możliwość zadawania pytań na czacie oraz samodzielnej wypowiedzi po zgłoszeniu takiej chęci.

Wydarzenie skierowane do

Kadra managerska i specjaliści branży spożywczej podejmujący decyzje w obszarze jakości, bezpieczeństwa, technologii, innowacji, działań handlowych lub marketingowych w firmach.

Program

Syntezy Miesiąca i Warsztat Strefy Managera – 09.12.2022

PROGRAM

SYNTEZY MIESIĄCA

Wstęp

Janusz Olejnik, Foodfakty

11:00

Zmiany w prawie żywnościowym, opakowaniowym, dot. suplementów diety, katalog Novel Food

Magdalena Wolska, Foodfakty

11:05

Analizy ryzyka na podstawie danych z systemu RASFF, TOP 10 notyfikacji z danego miesiąca, analizy ryzyka EFSA

Joanna Markwas, Foodfakty

11:35

Analizy ryzyka zafałszowań żywności, trendy na podstawie Probase360 

Michał Snopkiewicz, Foodfakty

11:55

 WARSZTAT

9 Złotych Zasad Projektowania – antidotum na problemy rynku opakowań z tworzyw sztucznych

Dorota ŻmudzińskaPolski Pakt Plastikowy

 12:10

Warunki uczestnictwa

Syntezy Miesiąca Strefy Managera są wydarzeniem zamkniętym stanowiącym element pakietu Strefy Managera. Nagrania wszystkich archiwalnych spotkań dostępne w Strefie Managera.

W celu umówienia spotkania indywidualnego prosimy o kontakt bezpośredni na adres strefamanagera@foodfakty.pl 

Oferta Strefy Managera jest elementem szerszego projektu Food Safety Culture PL i dostępna jest wyłącznie dla firm produkcyjnych i handlowych z branży spożywczej, suplementów diety oraz opakowaniowej. Zapoznaj się z ofertą Strefy Managera.

Organizator zastrzega możliwość odmowy udziału osobom nie spełniającym warunków ogólnych Strefy Managera.

 • Wyrażam zgodę na przekazywanie informacji handlowych oraz marketing bezpośredni za pomocą środków komunikacji elektronicznej oraz telekomunikacyjnych urządzeń końcowych przez podmioty Prokonsument Sp. z o.o. oraz Firmę właściciela powierzonych  materiałów na podstawie umowy z portalem FoodFakty,  zgodnie z postanowieniami ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. nr 144, poz. 204, z późń. zm.) oraz ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (Dz.U. 2004 nr 171 poz. 1800, z późń. zm.) w celu udostępnienia pobranych z portalu materiałów.

  Ma Pani/Pan prawo w dowolnym momencie odwołać (wycofać) wyrażone zgody. Odwołanie (wycofanie) zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed tym faktem. Każda komunikacja jaką do Ciebie skierujemy będzie zawierała opcję wycofania.

  Informacja

  Administratorem podanych danych osobowych jest Prokonsument Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie na ul. Serwituty 25 . Dane osobowe przechowywane są przez okres 3 lat. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści oraz poprawiania swoich danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z naszą Polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej o naszym podejściu do danych osobowych (zgodnie z wymogiem art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE).

  Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego w zakresie ochrony danych osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest warunkiem zrealizowania świadczenia.

  Więcej informacji zawarte w: Warunki Ogólne i Regulamin oraz Polityka Prywatności

Zapisz się do newslettera

Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!

Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:

Zapisz się
Facebook Twitter LinkedIn