EUDR – nowe regulacje dotyczące przeciwdziałania wylesianiu
Data: 17.04.2025 Miejsce: Warszawa
Czas trwania: 2 h
Cel szkolenia
EUDR jest jednym z wielu nowych narzędzi regulacyjnych realizujących unijną politykę zrównoważonego rozwoju. Mowa jest o rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2023/1115 z dnia 31 maja 2023 r. w sprawie udostępniania na rynku unijnym i wywozu z Unii niektórych towarów i produktów związanych z wylesianiem i degradacją lasów.
Zgodnie ze swoim tytułem, ma ono na celu zmniejszenie wpływu UE na wylesianie światowych zasobów a przez to także redukcję emisję gazów cieplarnianych i ochronę bioróżnorodności.
Rozporządzenie to zacznie być stosowane już od 30 grudnia 2024 r. i będzie miało kolosalny wpływ na unijne łańcuchy produkcji i dystrybucji produktów składających się z drewna, oleju palmowego, soi, kawy, kakao, produktów pozyskanych z bydła czy z kauczuku. Przewidziane są nowe obowiązki dla przedsiębiorstw w kontekście identyfikowalności pochodzenia surowców.
Podczas szkolenia poruszone zostaną następujące zagadnienia:
Ogólny cel, kontekst i zakres rozporządzenia EUDR
Produkty objęte rozporządzeniem
Podmioty objęte rozporządzeniem
Rodzaje i zakres obowiązków
Sankcje i odpowiedzialność
Szkolenie skierowane do
x
Program
Podczas szkolenia obejmuje:
Ogólny cel, kontekst i zakres rozporządzenia EUDR
Produkty objęte rozporządzeniem
Podmioty objęte rozporządzeniem
Rodzaje i zakres obowiązków
Sankcje i odpowiedzialność
Warunki uczestnictwa
Aby zapisać się na szkolenie wypełnij i prześlij formularz na stronie https://food-law.pl/szkolenie/eudr/
Zapytaj organizatora o szczegóły