Rejestracja - czytelnik

Przypomnij hasło

Menu

Menu

Facebook Twitter LinkedIn

X-ray Ishida: Elastyczność systemu detekcji nieczystości zapewnia najwyższą jakość produktu

ROSTRAGROEXPORT to firma założona przez Borisa Aleksandrova, który w 1995 roku zaczął produkować wysokiej jakości tradycyjne przekąski – różnorodne, wysokiej jakości produkty mleczne, głównie pokryte czekoladą batoniki serowe oraz przekąski z sera twarogowego. Flagowym produktem firmy jest obecne batonik twarogowy, sprzedawany jako oddzielna marka B.Y. Aleksandrov.

B.Y. Aleksandrov, zgodnie z zamysłem, ma być produktem "idealnym", dlatego do jego wytworzenia używane są jedynie najlepsze, naturalne składniki. Wszystkie spośród 16 odmian tych batoników, pokrywane są najlepszymi gatunkami mlecznej, gorzkiej oraz białej belgijskiej czekolady. Sprzedawane są one także w specjalnych zestawach sześciu czekoladowych batoników z małą grą planszową lub inną zabawką.      

Produkcja wynosi obecnie do 400 000 sztuk opakowań B.Y. Bary Aleksandrowa dziennie, co stanowi ok. 30% całkowitej produkcji firmy. Od chwili uruchomienia marki w 2008 r. całkowita produkcja wzrosła, aż 8-krotnie. Jako że marka uznawana jest za produkt najwyższej jakości, utrzymanie najwyższego poziomu kontroli jakości jest dla producenta kluczowym wymogiem.

 Zaraz po wytworzeniu, batoniki serowe są szczelnie zamykane na linii Flow-Pack w opakowaniu z folii, skąd trafiają do indywidualnych kartonowych pudełeczek. Następnie formowany jest większy pakiet składający się z 12 pojedynczych kartoników. Stosowanie foli metalizowanej uniemożliwia użycia powszechnie stosowanych do kontroli jakości detektorów metalu. Co istotne, detektory metalu i tak nie są w stanie wykryć, czy opakowanie zawiera ciała obce typu plastik czy szkło. Nie potrafią też wykazać ewentualnego uszkodzenia wkładu lub jego brak w opakowaniu. Dlatego firma ROSTRAGROEXPORT, w celu skutecznego prowadzenia zróżnicowanych procedur kontroli jakości, zakupiła system inspekcji X-Ray IX-GA-40751 Ishida (http://bit.ly/3q5qT6z).

Podczas procedury detekcji zanieczyszczeń, IX-GA-4075 jest w stanie wykryć określone kontaminanty, takie jak zanieczyszczenia metalowe pochodzące z linii produkcyjnej, płatki metalowe z pojemników na cukier, czy drobne kamyki - typowe zanieczyszczenie w produktach takich jak np. rodzynki.    

Jeżeli chodzi o procedurę kontroli integralności produktu, system Ishida, stosując układ szacowania masy, jest w stanie wychwycić uszkodzone opakowania oraz pozwala na identyfikację brakujących opakowań czy ich elementów. System funkcjonuje niezawodnie w warunkach linii produkcyjnej, przy bieżącej prędkości do 60 opakowań na minutę i trybie 24/7.

– Ishida IX-GA-4075 działa wyjątkowo niezawodnie – mówi Lubov Lukashevitch, Szefowa Produkcji Batoników Serowych.  – Od czasu instalacji nie odnotowaliśmy żadnych problemów ani awarii – podkreśla. – Maszyna jest skonfigurowana softwarem w wersji rosyjskiej i jest niezwykle łatwa w obsłudze oraz konserwacji. Wprowadziliśmy do tej pory 40 pre-setów, a przezbrojenie między produktami do inspekcji zajmuje zaledwie kilka sekund – wyjaśnia.

Kluczem do wszechstronności urządzenia jest wykorzystanie cech Algorytmu Genetycznego (GA), unikalnej technologii Ishida. Technologia ta wykorzystuje analizę tworzonych w procesie wielu inspekcji danych obrazowych, co pozwala na tworzenie dokładniejszego protokołu kalibracyjnego. Każdy przypadek odstępstwa od protokołu, jest rejestrowany jako problem, a następnie odrzucany. Umożliwia to łatwiejszą identyfikację wad stałych lub często powtarzających się, łącznie z wychwyceniem ich położenia w opakowaniu.

Ishida IX-GA-4075 zapewnia wiele istotnych korzyści o konkurencyjnym znaczeniu.

– Zdolności systemu X-Ray do skutecznego wykrywania wszystkich rodzajów zanieczyszczeń są niezbędnym elementem kontroli bezpieczeństwa, co jest szczególnie ważne w przypadku produktów spożywczych, tak popularnych wśród dzieci i dorosłych – wyjaśnia Pavel Kubakhov, Szef Działu Innowacji i Działu Nowych Technologii w spółce ROSTRAGROEXPORT.

– Bardzo istotny jest również fakt, że wysoki poziom zapewnienia jakości jest wymogiem stawianym przez supermarkety i sieci handlowe, z którymi współpracujemy. Dzięki systemowi X-Ray mamy pełny zapis inspekcji każdego z opakowań, dzięki czemu możemy udowodnić jakość produktu i opakowania, co jest przydatne w przypadku ewentualnej skargi konsumenckiej – dodaje.

Zakup IX-GA-4075 Ishida firma ocenia jako doskonałą inwestycję. – Nie można wycenić jakości, czy oszacować ewentualnej straty spowodowanej obniżeniem poziomu jakości – podsumowuje Kubakhov. – Nie mogliśmy sobie na to pozwolić, i na tej podstawie nie ma wątpliwości, że zakup maszyny się zwróci.

 

Wszystkie systemy X-Ray Ishidy: http://bit.ly/3pvLS1n

Przeczytaj więcej case studies: http://bit.ly/3sbrFzI

 

Pytania dotyczące zakupu urządzeń Ishida:

Fenix Systems Sp. z o.o.

ul. Długa 40, Moczydłów,

05-530 Góra Kalwaria

Tel: 22 715 52 53

e-mail: biuro@fenixsystems.eu             

Słowa kluczowe: Ishida, x-ray

Autor: Ishida Europe

Zapisz się do newslettera

Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!

Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:

Zapisz się
Facebook Twitter LinkedIn