Rejestracja - czytelnik

Przypomnij hasło

Menu

Menu

Facebook Twitter LinkedIn

Urzędowa kontrola żywności i pasz

Data: 16.12.2021 Miejsce:
Czas trwania: 1 h

Cel szkolenia

Urzędowa kontrola żywności i pasz obejmuje swym zakresem cały łańcuch produkcji, a tym samym wszystkich jego uczestników: producentów, przetwórców, rolników oraz dostawców. W Polsce funkcjonuje kilka głównych inspekcji zajmujących się urzędową kontrolą takich jak np. PIS oraz IJHARS. Każdy z organów urzędowej kontroli posiada odrębne /choć w dużym stopniu zbliżone/ kompetencje, odmienny zakres kontroli oraz kontroluje inne aspekty produkcji żywności. Wszystkie kwestie związane z urzędową kontrolą umiejscowione są w licznych aktach prawa zarówno unijnego jak i krajowego, przez co tworzą one skomplikowany system urzędowych kontroli żywności i pasz. Celem szkolenia jest przybliżenie uczestnikom struktury urzędowych kontroli, ich zakresu, omówienie organów, ze szczególnym uwzględnieniem ich kompetencji, a także kluczowych zasad urzędowej kontroli.

Szkolenie skierowane do

Osoby pracujące w branży spożywczej, producenci żywności, producenci rolni i przetwórcy, managerowie, technologowie, osoby odpowiedzialne za przestrzeganie norm prawa żywnościowego w przedsiębiorstwie.

 

Program

 1. Zakres i definicja urzędowej kontroli.
 2. Struktura organizacyjna urzędowej kontroli.
 3. Organy urzędowej kontroli:
  • kompetencje
  • uprawnienia
  • rodzaje i zakres kontroli
  • kogo organy ukż mogą kontrolować i w jaki sposób.
 4. Omówienie poszczególnych inspekcji:
  • Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych
  • Inspekcja Weterynaryjna
  • Państwowa Inspekcja Sanitarna /Sanepid/
  • Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa.
 5. Zasady urzędowej kontroli, w tym m.in.:
  • kompleksowość
  • ostrożność
  • prowadzenie kontroli bez uprzedzenia
  • dwuinstancyjność

Warunki uczestnictwa

 • Koszt uczestnictwa 290 zł netto
 • Klienci Strefy Managera - opłata 190 zł netto za uczestnika
 • Termin: 16.12.2021, godzina 10:00-11:30 

 

PROSIMY O REJESTACJĘ NA DOLE OPISU SZKOLENIA W SEKCJI WEBINARIA LINK

 

 

Zapytaj organizatora o szczegóły

 • Wyrażam zgodę na przekazywanie informacji handlowych oraz marketing bezpośredni za pomocą środków komunikacji elektronicznej oraz telekomunikacyjnych urządzeń końcowych przez podmioty Prokonsument Sp. z o.o. oraz Firmę właściciela powierzonych  materiałów na podstwaie umowy z portalem FoodFakty,  zgodnie z postanowieniami ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. nr 144, poz. 204, z późń. zm.) oraz ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (Dz.U. 2004 nr 171 poz. 1800, z późń. zm.) w celu udostępnienia pobranych z portalu materiałów.

  Ma Pani/Pan prawo w dowolnym momencie odwołać (wycofać) wyrażone zgody. Odwołanie (wycofanie) zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed tym faktem. Każda komunikacja jaką do Ciebie skierujemy będzie zawierała opcję wycofania.

  Informacja

  Administratorem podanych danych osobowych jest Prokonsument Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie na ul. Serwituty 25 . Dane osobowe przechowywane są przez okres 3 lat. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści oraz poprawiania swoich danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z naszą Polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej o naszym podejściu do danych osobowych (zgodnie z wymogiem art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE).

  Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego w zakresie ochrony danych osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest warunkiem zrealizowania świadczenia.

  Więcej informacji zawarte w: Warunki Ogólne i Regulamin oraz Polityka Prywatności

Zapisz się do newslettera

Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!

Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:

Zapisz się
Facebook Twitter LinkedIn