Zapisz się do newslettera
Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!
Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:
W marcu firma Avon we współpracy z IAAS Polska zorganizowała w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie warsztaty dla studentów. Temat spotkania brzmiał "Okiem analityka- jak udoskonalać procesy w globalnej firmie? ". Warsztaty przeprowadzili pan Paweł Kotlarski i pan Krzysztof Kryczka.
Na początku spotkania uczestnicy warsztatów mieli warm up w postaci quizu o firmie Avon. Test "abc" zawierał 7 pytań, między innymi takie jak: w którym roku powstała firma Avon i w ilu procentach marka ta jest rozpoznawalna na świecie. Dwie osoby, które uzyskały najwyższy wynik, otrzymały nagrody. To zachęciło studentów do jeszcze aktywniejszego uczestnictwa w warsztatach.
W spotkaniu można było wyróżnić dwie główne części. W pierwszej pan Paweł Kotlarski powiedział m.in. jak dokładnie działa tak duża firma jaką jest Avon, co to łańcuch dostaw, na co zwraca się największą uwagę i z czym na codzień pan Paweł jako Starszy Menedżer Planowania Produkcji i Zarządzania Danymi w Rejonie EMEA musi się zmierzyć.
Druga część warsztatów miała charakter praktyczny. Pan Krzysztof, Starszy Specjalista ds. Raportowania i Doskonalenia Planowania Produkcji w Rejonie EMEA, przybliżył uczestnikom jak wygląda praca analityka. Studenci mieli podane trzy przykłady problemów, z rozwiązaniem których musieli się zmierzyć. Oczywiście były to realne zadania, z którymi w swojej pracy analityka spotkał się już pan Krzysztof. Studenci wykazali się niemałą inteligencją i analitycznym myśleniem, gdyż na każde z trzech podanych problemów znaleźli niejeden sposób rozwiązania. Prowadzący warsztaty byli pod wrażeniem tak wnikliwych odpowiedzi ze strony studentów.
Pod koniec każdy z uczestników otrzymał certyfikat potwierdzający obecność na warsztatach oraz upominek od firmy Avon. Wszyscy biorący udział byli usatysfakcjonowani przebiegiem spotkania i wiedzą, którą pozyskali podczas niemal 2,5 godzinnego spotkania. Niektórzy studenci po zakończonych warsztatach zostali z naszymi gośćmi na chwilę rozmowy. Dzięki temu mogli uzyskać więcej informacji na temat firmy i drogi jaką trzeba przebyć, żeby zostać jednym z jej członków. Panowie Paweł i Krzysztof z chęcią odpowiedzieli na zadane im pytania.
IAAS Polska niezmiernie cieszy się, że mogło dać studentom SGGW możliwość do poszerzenia swojej wiedzy oraz kontaktów zawodowych, a także ma nadzieję, że to spotkanie zaowocuje w przyszłości stanowiskiem pracy na najwyższym szczeblu.
Słowa kluczowe: