Rejestracja - czytelnik

Przypomnij hasło

Menu

Menu

Facebook Twitter LinkedIn

Porównanie metod pozwalających na oznaczanie bakterii kwasu mlekowego w produktach mięsnych gotowych do spożycia (RTE) oraz w sosach

Porównanie metod pozwalających na oznaczanie bakterii kwasu mlekowego w produktach mięsnych gotowych do spożycia (RTE) oraz w sosach

Aby ułatwić oznaczanie bakterii kwasu mlekowego w różnorodnych matrycach żywnościowych dział R&D w 3M stworzył płytkę 3MTM PetrifilmTM Lactic Acid Bacteria Count, która dzięki zastosowaniu unikalnej technologii pozwalającej na utrzymywaniu powstałych pęcherzyków gazu przy kolonii umożliwia rozróżnienie homo- i heterofermentatywnych form tych bakterii. W przypadku metod tradycyjnych nie jest to możliwe. Ponadto płytki z podłożem tradycyjnym muszą być inkubowane w warunkach beztlenowych, co wymaga zastosowania dodatkowego wyposażenia, natomiast płytka 3MTM PetrifilmTM Lactic Acid Bacteria Count umożliwia prowadzenie inkubacji w warunkach tlenowych.

Celem przeprowadzonego badania była ocena przydatności podłoża (płytek) 3MTM PetrifilmTM Lactic Acid Bacteria Count do badania bakterii kwasu mlekowego w produktach mięsnych gotowych do spożycia (RTE) oraz sosach w porównaniu do metody tradycyjnej wykorzystującej agar MRS oraz innej metody komercyjnej polegającej na oznaczeniu NPL.

Szczegóły dotyczące metodyki oraz wyniki badania dostępne po wypełnieniu formularza:

Materiał udostępniony przez: 3M Poland

Zaloguj się lub wypełnij formularz i pobierz materiał

 • Wyrażam zgodę na przekazywanie informacji handlowych oraz marketing bezpośredni za pomocą środków komunikacji elektronicznej oraz telekomunikacyjnych urządzeń końcowych przez podmioty Prokonsument Sp. z o.o. oraz Firmę właściciela powierzonych  materiałów na podstwaie umowy z portalem FoodFakty,  zgodnie z postanowieniami ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. nr 144, poz. 204, z późń. zm.) oraz ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne (Dz.U. 2004 nr 171 poz. 1800, z późń. zm.) w celu udostępnienia pobranych z portalu materiałów.

  Ma Pani/Pan prawo w dowolnym momencie odwołać (wycofać) wyrażone zgody. Odwołanie (wycofanie) zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed tym faktem. Każda komunikacja jaką do Ciebie skierujemy będzie zawierała opcję wycofania.

  Informacja

  Administratorem podanych danych osobowych jest Prokonsument Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie na ul. Serwituty 25 . Dane osobowe przechowywane są przez okres 3 lat. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści oraz poprawiania swoich danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z naszą Polityką prywatności, aby dowiedzieć się więcej o naszym podejściu do danych osobowych (zgodnie z wymogiem art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE).

  Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego w zakresie ochrony danych osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest warunkiem zrealizowania świadczenia.

  Więcej informacji zawarte w: Warunki Ogólne i Regulamin oraz Polityka Prywatności

 • * - pole obowiązkowe

Zapisz się do newslettera

Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!

Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:

Zapisz się
Facebook Twitter LinkedIn