Rejestracja - czytelnik

Przypomnij hasło

Menu

Menu

Facebook Twitter LinkedIn

Przyśpieszone badania przechowalnicze

Przyśpieszone badania przechowalnicze

W trakcie przechowywania artykułów spożywczych mogą zachodzić w nich zmiany, wywierające wpływ na jakość, a także mogące stanowić zagrożenie dla wartości funkcjonalnej produktów, ich akceptacji przez konsumentów, a niejednokrotnie również ludzkiego zdrowia.

Badania przechowalnicze pozwalają ocenić zasięg i kierunki zmian, zachodzących w produktach wraz z upływem czasu. Prowadzone mogą być w formie badań w warunkach standardowych, jak i również badań w warunkach przyśpieszonych, tzw. testów przyspieszonego starzenia, przy zastosowaniu zintensyfikowanego działania wybranych czynników zewnętrznych, najczęściej podwyższonej temperatury i/lub wilgotności.

Badania przyspieszone dają możliwość szybkiego oszacowania terminu trwałości produktu, ale z uwagi na symulowane warunki wymagają potwierdzenia badaniami przeprowadzanymi w warunkach standardowych, aby zweryfikować bezpieczeństwo i jakość produktów na końcu realnego czasu przechowywania.

Przeprowadzanie  przyspieszonych badań przechowalniczych w celu wyznaczenia trwałości nie jest łatwym zagadnieniem. Wszystkie etapy – począwszy od opracowania projektu, poprzez wykonanie badań aż do ostatecznego podsumowania wyników wymagają bezpośredniej współpracy producenta z laboratorium.

Laboratorium J.S. Hamilton z uwagi na wieloletnie doświadczenie w tej dziedzinie może być pomocne dla producentów działających na rynku żywnościowym.

Zapraszamy do pobrania darmowego materiału o przyśpieszonych badaniach przechowalniczych - szybki i skuteczny sposób określania trwałości przechowalniczej artykułów żywnościowych  przygotowanego przez ekspertów firmy J.S.Hamilton Poland Sp. z o.o.

Materiał udostępniony przez: J.S. Hamilton Poland Sp. z o.o.

Zapisz się do newslettera

Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!

Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:

Zapisz się
Facebook Twitter LinkedIn