Rejestracja - czytelnik

Przypomnij hasło

Menu

Menu

Facebook Twitter LinkedIn
 • 11.10.2021

  Nowoczesne opakowania wpisują branżę mięsną w założenia GOZ

  Wymagająca charakterystyka produktów mięsnych wymusza na branży mięsnej stosowanie opakowań spełniających najwyższe standardy jakościowe. Opakowania muszą więc zapewniać nie tylko bezpieczeństwo, ale także być neutralne dla środowiska i wypełniać założenia gospodarki o obiegu zamkniętym. Naprzeciw tym wyzwaniom stają innowacyjne opakowania z tworzyw sztucznych produkowane przez KGL.

  Czytaj więcej
 • 09.06.2021

  Przyszłość opakowań dla produktów mleczarskich należy do rPET

  Odpowiadając na wysokie wymagania branży mleczarskiej, związane ze specyfiką produktów mlecznych, ale także potrzebą ochrony środowiska naturalnego, KGL S.A. wprowadził do swojej oferty spełniające najwyższe standardy bezpieczeństwa, zrównoważone opakowania wykonane ze spienionego rPET.

  Czytaj więcej
 • 17.03.2021

  Przetwórcy na skraju wytrzymałości. Cenowa pandemia 2021

  Praktycznie większość roku 2020 dla firm zajmujących się przetwórstwem tworzyw sztucznych przebiegła pod znakiem niepewnego jutra. Pomimo względnego uspokojenia się rynku na koniec roku i rozpoczęcia się procesu jego odbudowy, już z początkiem 2021 branża zaczęła mieć nowe problemy, a mianowicie z dostępnością surowców do produkcji. Pociągnęło to za sobą wzrost cen.

  Czytaj więcej

Dyrektor Działu Rozwoju Technologii Tworzyw Sztucznych i Funduszy Unijnych, KGL S.A.

Doktor nauk chemicznych w zakresie chemii i technologii materiałów polimerowych. Absolwentka Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej. W latach 2010-2015 pracowała w Katedrze Chemii i Technologii Polimerów PW nad realizacją projektów naukowo-badawczych związanych z syntezą polimerów biodegradowalnych. W KGL S.A. odpowiada za wdrażanie nowych rozwiązań produktowych oraz pozyskiwanie funduszy unijnych. W dorobku posiada wiele publikacji i patentów. Uczestniczyła w licznych konferencjach krajowych i zagranicznych z tematyki syntezy polimerów i przetwórstwa tworzyw sztucznych.

Słowa kluczowe: tworzywa sztuczne, polimery, opakowania, przetwórstwo tworzyw sztucznych, technologia chemiczna

Zapisz się do newslettera

Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!

Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:

Zapisz się
Facebook Twitter LinkedIn