Rejestracja - czytelnik

Przypomnij hasło

Menu

Menu

Facebook Twitter LinkedIn

Cel: Zero wypadków dzięki kolorowym kłódkom LOTO (praktyczny przykład)

Kategoria: Bezpieczeństwo Żywności, Procesy i Technologie

Duży przetwórca żywności musi odłączyć zasilanie i zabezpieczyć wszystkie źródła energii maszyn, aby bezpiecznie serwisować urządzenia. Firma wymaga jasnych wskaźników wizualnych, aby szybko zidentyfikować, które z wyspecjalizowanych zespołów zneutralizowały określone źródła energii. W poszukiwaniu odpowiedniego rozwiązania zwróciła się do firmy Brady, światowej sławy specjalisty ds. bezpieczeństwa pracy.

Bezpieczeństwo żywności jest sprawą najwyższej wagi w branży spożywczej. Zanieczyszczone produkty spożywcze mogą zagrozić życiu klientów i szybko zniszczyć reputację zakładów przetwórczych i marek produktów. Aby tego uniknąć, sprzęt w przemyśle spożywczym musi być regularnie serwisowany.

Dobrze utrzymany sprzęt jest jednym z ważnych parametrów zapewniających bezpieczeństwo żywności. Tępe ostrza mogą się ześlizgnąć, zużyte pasy mogą pęknąć, zanieczyścić żywność znajdującą się na linii produkcyjnej i pozostawić ciała obce, które zagrażają bezpieczeństwu dużych wolumenów produkcji.

Zakres serwisu prewencyjnego obejmuje sprzęt używany do transportowania, przechowywania, przetwarzania i pakowania żywności, jak również wszelkie urządzenia, które nie znajdują się bezpośrednio w obszarze przetwarzania lub pakowania, takie jak centrale wentylacyjne, systemy HVAC, sprężarki, kotły, silosy magazynowe, regulatory temperatury i wilgotności oraz zabezpieczenia przed cofaniem się wody.

Różnorodność urządzeń potrzebujących regularnej konserwacji wymaga od firm z branży spożywczej posiadania kilku przeszkolonych, a nawet specjalistycznych zespołów pracowników, którzy muszą być wyposażeni w odpowiednie narzędzia do bezpiecznego serwisowania maszyn.

Rozwiązanie: Kompleksowy system Lockout/Tagout z kodami kolorystycznymi zapewniającymi bezpieczeństwo prac serwisowych z kłódkami SafeKey

Brady proponuje kompleksowe rozwiązanie Lockout/Tagout obejmujące unikatowe i innowacyjne kłódki SafeKey. Kłódki SafeKey są dostępne w 9 kolorach z dopasowanymi kolorystycznie kluczami. Wszyscy pracownicy zajmujący się serwisem otrzymują kolorową kłódkę lub zestaw kłódek z pasującym kluczem, w zależności od ich specjalizacji lub zawodu. Dysponując ponad 100 000 kombinacjami kluczy i kłódek, dzięki innowacyjnemu mechanizmowi blokującemu, Brady może zapewnić, że każda kłódka i klucz SafeKey są niepowtarzalne, aby zwiększyć bezpieczeństwo systemu Lockout/Tagout.

Wszystkie oferowane kłódki i kody kluczy są rejestrowane bez dodatkowych opłat. Dostępne są duże zestawy z kluczami master i grand master, dzięki czemu kierownicy zespołów mogą otworzyć dowolną kłódkę w swoim zespole, a kierownik ds. bezpieczeństwa ma dostęp do każdej kłódki w zakładzie lub firmie.

Możemy również zaoferować specjalistyczne blokady zabezpieczające, aby zablokować każde zidentyfikowane źródło energii w pozycji wyłączonej. Obejmują one bardzo praktyczne składane pokrywy blokad zaworów zasuwowych, uniwersalne blokady bezpieczników, grupowe rozwiązania blokujące itp. Pracownicy mogą łatwo zabezpieczyć te urządzenia za pomocą jednej lub kilku kłódek SafeKey, aby utrzymać maszyny w stanie bezczynności aż do zakończenia konserwacji.

Odpowiedni pracownicy mają łatwy dostęp do zatwierdzonych procedur Lockout/Tagout w aplikacji Smart Lockout firmy Brady. Aplikacja prowadzi ich przez szereg kroków zapewniających bezpieczne i efektywne prace serwisowe, a ukończenie tych etapów może zostać potwierdzone do celów sprawozdawczych. Inżynierowie Brady ds. systemów Lockout/Tagout potrafią tworzyć wydajne, najlepsze w swojej klasie procedury w oprogramowaniu LINK360, które można łatwo zatwierdzać, edytować, skalować i komunikować na hali produkcyjnej.

Mogą oni również pomóc kierownikowi ds. bezpieczeństwa i kierownikowi operacyjnemu zakładu w zidentyfikowaniu odpowiednich źródeł energii. Źródła energii można identyfikować za pomocą specjalistycznych, zapobiegających zanieczyszczeniom etykiet ToughWash firmy Brady, wykonanych z materiału wykrywalnego przez detektory metalu.

Rezultat: Wysoce skuteczny system Lockout/Tagout

Odpowiedni pracownicy mogą teraz bezpiecznie serwisować maszyny, mocując blokady zabezpieczające na prawidłowo zidentyfikowanym źródle energii za pomocą osobistej kłódki SafeKey. Etapy umożliwiające całkowite zablokowanie maszyny są łatwo dostępne za pośrednictwem tabletów i smartfonów. Wszystkie zespoły używają kłódki SafeKey i klucza w określonym kolorze, dzięki czemu mogą łatwo odnaleźć swoje kłódki, a współpracownicy szybko rozpoznają, które zespoły bezpiecznie serwisują maszyny.

BRADY Polska

www.brady.pl

Brady Corporation jest producentem i dostawcą kompleksowych rozwiązań do identyfikacji i ochrony ludzi, produktów oraz miejsc pracy. Produkty marki Brady pomagają klientom zwiększyć bezpieczeństwo, produktywność i wydajność. Rozwiązania firmy Brady pomagają klientom zwiększać bezpieczeństwo, ochronę, produktywność i wydajność. Należą do nich wysokiej klasy etykiety identyfikacyjne, produkty do identyfikacji na potrzeby BHP i identyfikacji obiektów, drukarki, oprogramowanie, systemy Lockout/Tagout oraz produkty do kontroli rozlewów.

 

POBIERZ PRZEWODNIK: Wyższy poziom BHP i ochrona bezpieczeństwa żywności

Wybierz obszar: Owoce i warzywa Procesy i Technologie Przemysł mięsny Przemysł mleczarski Przemysł napojowy Przemysł piekarski Przemysł rybny

Autor: BRADY Polska

Przeczytaj także

Artykuł opublikowany dzięki firmie:

Zapisz się do newslettera

Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!

Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:

Zapisz się
Facebook Twitter LinkedIn