Przejdź na stronę główną FoodFakty LinkedIn
Newsletter FoodFakty Newsletter
Profesjonalne informacje z branży żywności.
Bądź na bieżąco w prosty sposób.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w formularzu rejestracyjnym przez firmę Prokonsument Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Serwituty 25 będącą właścicielem portalu FoodFakty.pl w celach marketingowych i promocyjnych, w szczególności powiadomienia o nowych publikacjach, biuletynach i wydarzeniach dotyczących usług oferowanych przez portal jak również kontrahentów portalu; realizacji obowiązków związanych z wymogami w zakresie niezależności, zarządzania ryzykiem i jakością;Podanie adresu e-mail oznacza zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany adres informacji handlowej w rozumieniu art. 10 ust. 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną od Prokonsument Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, 02-233, ul Serwituty 25, NIP 5260201821, który jest wydawcą portalu FoodFakty.pl.

Administratorem podanych danych osobowych jest Prokonsument Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie na ul. Serwituty 25 . Dane osobowe przechowywane są przez okres 3 lat. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści oraz poprawiania swoich danych osobowych. Ma Pani/Pan prawo w dowolnym momencie odwołać (wycofać) wyrażone zgody. Odwołanie (wycofanie) zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed tym faktem. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego w zakresie ochrony danych osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. Podane przez Pana/Panią dane osobowe są warunkiem zrealizowania świadczenia. Więcej informacji zawarte w:

Przypomnij hasło Jeśli nie masz konta, Utwórz je
Napisz
Śledź nas na

Rejestracja - czytelnik

Przypomnij hasło

Facebook X LinkedIn
KGL S.A.

KGL S.A.

KGL S.A. – przestrzeń nieskończonych możliwości

30 lat doświadczenia

Założona w 1992 roku spółka KGL S.A. jest obecnie jednym z kluczowych:

•       dostawców granulatów polimerów termoplastycznych,

•       producentów opakowań spożywczych z tworzyw sztucznych,

•       producentów narzędzi produkcyjnych (form) na maszyny termoformujące i wtryskarki.

Na przestrzeni lat KGL S.A. swoją działalnością nieustannie dąży do tego, aby znak i nazwa firmy kojarzyły się z solidnością i gwarancją jakości. Ugruntowana pozycja KGL S.A. w Polsce i za granicą to nie tylko wynik świadczenia usług na jak najwyższym poziomie. Spółka zawdzięcza swój sukces przede wszystkim kadrze kompetentnych specjalistów i pracowników (ponad 800 zatrudnionych osób) i stosowaniu nowoczesnych technologii w prowadzeniu działalności.

Sprzedaż bezpośrednia na cały świat

Dominującym rynkiem działalności KGL S.A. jest Polska. W skali globalnej, Spółka oferuje swoje usługi w Europie (m.in. kraje bałtyckie, Czechy, Francja, Islandia, Norwegia, Słowacja, Szwecja, Węgry, Włochy), Azji (m.in. Arabia Saudyjska, Indie, Japonia, Malezja, Pakistan, Rosja), Afryce (Botswana), Ameryce Północnej (Dominikana, Gwatemala, Nikaragua).

Wszechstronność i elastyczność
KGL S.A. posiada w swoim portfolio kompleksową ofertę z zakresu opakowań z tworzyw sztucznych, form i granulatów. Asortyment jest na bieżąco uzupełniany o nowe produkty tak, aby odpowiadał na bieżące potrzeby Klientów, przy uwzględnieniu aktualnej sytuacji rynkowej, a w szczególności wprowadzanych regulacji prawnych, mających na celu ochronę środowiska naturalnego.

Imponujące statystyki sprzedaży i produkcji

KGL S.A. to:

•       Ponad 1000 odbiorców granulatu;

•       Ponad 800 odbiorców opakowań z sektora FMCG (m.in. z branży mięsnej i drobiarskiej, owocowo-warzywnej, garmażeryjnej, jajczarskiej, cukierniczej, produktów mlecznych, słodyczy i przekąsek, chemii domowej i naczyń jednorazowych);

•       Zdolność produkcyjna folii ponad 40 tys. ton rocznie;

•       Zdolność do produkcji opakowań ponad 1,5 mld szt. rocznie.

Produkcja opakowań i narzędzi

Opakowania z tworzyw sztucznych dla sektora FMCG to najistotniejszy obszar działalności KGL S.A. Opakowania produkowane są w technologii termoformowania, w której surowcem bazowym jest  wytwarzana na własnych ekstruderach folia. Posiadanie na własność linii do ekstruzji folii daje Spółce większą elastyczność i niższy końcowy koszt wytworzenia opakowania. W procesie produkowania opakowań, wykorzystywane są także zaprojektowane i wytwarzane w narzędziowni KGL S.A. narzędzia produkcyjne (formy).

Dystrybucja tworzyw sztucznych

KGL S.A. to jeden z wiodących w Polsce dystrybutorów tworzyw technicznych i konstrukcyjnych, tworzyw z grupy poliolefin oraz tworzyw styrenowych. Granulat dostarczany jest przede wszystkim do małych i średnich firm. Zamówienia obsługiwane są z magazynu centralnego w Kostrzynie Wielkopolskim oraz z magazynów w Mościskach i Rzakcie.

Know-how, czyli dynamiczny rozwój innowacji

Aby stać się przedsiębiorstwem z większą przewagą konkurencyjną, w maju 2018 roku KGL S.A. otworzyło własne Centrum Badawczo-Rozwojowe. W ramach prowadzonych prac B+R, CBR zajmuje się opracowywaniem nowych produktów, usług i technologii przeznaczonych dla Spółki. Celem działania Centrum jest kreowanie nowych, konkurencyjnych cenowo i jakościowo technologii produkcji (tj. głównie form, narzędzi produkcyjnych, struktur materiałowych i projektów opakowań). Z usług Centrum Badawczo-Rozwojowego mogą skorzystać także podmioty zewnętrzne, jak jednostki B+R, instytucje wsparcia biznesu, czy inne podmioty zainteresowane zakupem specjalistycznych usług B+R w obszarze przetwórstwa tworzyw sztucznych i termoformowania.

Strategia rozwoju KGL S.A. do 2025 roku

W styczniu 2021 roku KGL S.A. przedstawił nową „Strategię rozwoju na lata 2021–2025”. Zgodnie z założeniami, nie później niż w 2025 roku Spółka będzie:

•       kluczowym dostawcą opakowań dla producentów żywności, w tym – dostawcą folii i opakowań dla produktów mleczarskich,

•       producentem regranulatów i compoundów,

•       producentem zaawansowanych narzędzi dla przetwórców tworzyw sztucznych,

•       znaczącym dystrybutorem granulatów polimerów termoplastycznych.

Realizacja celów będzie możliwa dzięki ciągłemu rozwojowi i wzrostowi zaawansowania technologicznego, z którymi nieodłącznie wiążą się: zachowanie odpowiedzialności społecznej, stosowanie norm etycznych i zrównoważona produkcja. W osiągnięciu założeń bardzo ważną rolę odegra Centrum Badawczo-Rozwojowe jako źródło know-how i nowych rozwiązań technologicznych, ale również jako ośrodek projektowania nowych form i miejsce opracowywania i wdrażania nowych koncepcji produkcji.

KGL S.A. tworzy czyste jutro

Ochrona środowiska naturalnego to jeden z priorytetowych celów KGL S.A. W swojej działalności, Spółka stawia na ekologię i w związku z tym zobowiązała się do wdrożenia rozwiązań zgodnych z koncepcją Gospodarki o Obiegu Zamkniętym (GOZ) i prowadzenia produkcji opartej o zasady zrównoważonego rozwoju. 

Zobowiązania pro środowiskowe KGL S.A.:

•     Rezygnacja ze struktur wielowarstwowych na rzecz monostruktur, co wesprze recykling tworzyw niekompatybilnych.

•     Zwiększenie udziału recyklatów (rPET) do produkcji folii i opakowań, co zmniejszy ilość pierwotnego plastiku wprowadzanego do obiegu.

•     Redukcja wagi opakowań, co zmniejszy zużycie tworzyw sztucznych w branży opakowaniowej.

•     Stosowanie zasad eko-projektowania (nowe typy etykiet, lepsze znakowanie materiałów) opakowań i nowych materiałów, co umożliwi efektywniejszy recykling.


Słowa kluczowe: opakowanie, tworzywo sztuczne, plastik, granulat, narzędzia, forma, KGL, FMCG, recyklat, rPET, recykling, GOZ, ekoprojektowanie, zrównoważony rozwój, recykling, ochrona żywności


tel.: 22 321 30 00
http://www.kgl.pl/kgl/pl/

ul. Postępu 20
05-080 Mościska
woj. mazowieckie
 • 07.04.2022

  Eko-tworzywa przyszłością rynku opakowań

  Tworzywa sztuczne stosowane są praktycznie w każdej dziedzinie naszego życia – artykułach gospodarstwa domowego, opakowaniach na żywność, motoryzacji czy medycynie. Polimery wykorzystywane odpowiedzialnie mogą długo i bezpiecznie funkcjonować w naszym codziennym życiu. Warto więc zminimalizować ich oddziaływanie na środowisko poprzez używanie materiałów zaprojektowanych z myślą o ekologii.

  Czytaj więcej
 • 24.01.2022

  Cenowa pandemia nie odpuszcza przetwórcom

  Jako społeczeństwo w dużej mierze zdążyliśmy przyzwyczaić się do codziennych wyzwań związanych z życiem w okresie pandemii koronawirusa. Do funkcjonowania w warunkach obostrzeń sanitarnych, restrykcji gospodarczych i stale zmieniającego się wraz z nimi otoczenia prawnego musiały dostosować się także przedsiębiorstwa. Jako przetwórcy, wciąż mamy jednak problem z zaakceptowaniem nowej rzeczywistości na rynku tworzyw sztucznych. Niestety, wygląda na to, że cenowa pandemia zagości z nami na dłużej.

  Czytaj więcej
 • 11.10.2021

  Nowoczesne opakowania wpisują branżę mięsną w założenia GOZ

  Wymagająca charakterystyka produktów mięsnych wymusza na branży mięsnej stosowanie opakowań spełniających najwyższe standardy jakościowe. Opakowania muszą więc zapewniać nie tylko bezpieczeństwo, ale także być neutralne dla środowiska i wypełniać założenia gospodarki o obiegu zamkniętym. Naprzeciw tym wyzwaniom stają innowacyjne opakowania z tworzyw sztucznych produkowane przez KGL.

  Czytaj więcej
 • 09.06.2021

  Przyszłość opakowań dla produktów mleczarskich należy do rPET

  Odpowiadając na wysokie wymagania branży mleczarskiej, związane ze specyfiką produktów mlecznych, ale także potrzebą ochrony środowiska naturalnego, KGL S.A. wprowadził do swojej oferty spełniające najwyższe standardy bezpieczeństwa, zrównoważone opakowania wykonane ze spienionego rPET.

  Czytaj więcej
 • 17.03.2021

  Przetwórcy na skraju wytrzymałości. Cenowa pandemia 2021

  Praktycznie większość roku 2020 dla firm zajmujących się przetwórstwem tworzyw sztucznych przebiegła pod znakiem niepewnego jutra. Pomimo względnego uspokojenia się rynku na koniec roku i rozpoczęcia się procesu jego odbudowy, już z początkiem 2021 branża zaczęła mieć nowe problemy, a mianowicie z dostępnością surowców do produkcji. Pociągnęło to za sobą wzrost cen.

  Czytaj więcej

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies, które będą zamieszczane w Państwa urządzeniu (komputerze, laptopie, smartfonie). W każdym momencie mogą Państwo dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki internetowej i wyłączyć opcję zapisu plików cookies. Ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi cookies na tej stronie można się zapoznać tutaj.