Rejestracja - czytelnik

Przypomnij hasło

Menu

Menu

Facebook Twitter LinkedIn
 • 07.04.2022

  Eko-tworzywa przyszłością rynku opakowań

  Tworzywa sztuczne stosowane są praktycznie w każdej dziedzinie naszego życia – artykułach gospodarstwa domowego, opakowaniach na żywność, motoryzacji czy medycynie. Polimery wykorzystywane odpowiedzialnie mogą długo i bezpiecznie funkcjonować w naszym codziennym życiu. Warto więc zminimalizować ich oddziaływanie na środowisko poprzez używanie materiałów zaprojektowanych z myślą o ekologii.

  Czytaj więcej
 • 24.01.2022

  Cenowa pandemia nie odpuszcza przetwórcom

  Jako społeczeństwo w dużej mierze zdążyliśmy przyzwyczaić się do codziennych wyzwań związanych z życiem w okresie pandemii koronawirusa. Do funkcjonowania w warunkach obostrzeń sanitarnych, restrykcji gospodarczych i stale zmieniającego się wraz z nimi otoczenia prawnego musiały dostosować się także przedsiębiorstwa. Jako przetwórcy, wciąż mamy jednak problem z zaakceptowaniem nowej rzeczywistości na rynku tworzyw sztucznych. Niestety, wygląda na to, że cenowa pandemia zagości z nami na dłużej.

  Czytaj więcej
 • 11.10.2021

  Nowoczesne opakowania wpisują branżę mięsną w założenia GOZ

  Wymagająca charakterystyka produktów mięsnych wymusza na branży mięsnej stosowanie opakowań spełniających najwyższe standardy jakościowe. Opakowania muszą więc zapewniać nie tylko bezpieczeństwo, ale także być neutralne dla środowiska i wypełniać założenia gospodarki o obiegu zamkniętym. Naprzeciw tym wyzwaniom stają innowacyjne opakowania z tworzyw sztucznych produkowane przez KGL.

  Czytaj więcej
 • 09.06.2021

  Przyszłość opakowań dla produktów mleczarskich należy do rPET

  Odpowiadając na wysokie wymagania branży mleczarskiej, związane ze specyfiką produktów mlecznych, ale także potrzebą ochrony środowiska naturalnego, KGL S.A. wprowadził do swojej oferty spełniające najwyższe standardy bezpieczeństwa, zrównoważone opakowania wykonane ze spienionego rPET.

  Czytaj więcej
 • 17.03.2021

  Przetwórcy na skraju wytrzymałości. Cenowa pandemia 2021

  Praktycznie większość roku 2020 dla firm zajmujących się przetwórstwem tworzyw sztucznych przebiegła pod znakiem niepewnego jutra. Pomimo względnego uspokojenia się rynku na koniec roku i rozpoczęcia się procesu jego odbudowy, już z początkiem 2021 branża zaczęła mieć nowe problemy, a mianowicie z dostępnością surowców do produkcji. Pociągnęło to za sobą wzrost cen.

  Czytaj więcej

Wiceprezes Zarządu, Dyrektor ds. rozwoju biznesu w KGL S.A.

Absolwent Wyższej Szkoły Handlu i Finansów Międzynarodowych w Warszawie oraz Wyższej Szkoły Zarządzania i Marketingu w Warszawie. Posiada doświadczenie w zakresie doradztwa w prowadzeniu działalności gospodarczej i zarządzania, nabyte w ramach prowadzonej od 1991 r. własnej działalności gospodarczej, oraz poprzez uczestnictwo w spółkach kapitałowych. Lech Skibiński posiada także ponad 20-letnie doświadczenie w zarządzaniu bieżącym oraz strategicznym spółkami handlowymi oraz produkcyjnymi. W KGL S.A. odpowiada za wyznaczanie głównych kierunków rozwoju i założeń polityki inwestycyjnej. W jego kompetencjach jest również zarządzanie relacjami z kluczowymi kontrahentami spółki.

Słowa kluczowe: finanse, zarzadzanie strategiczne, przetwórstwo tworzyw sztucznych

Zapisz się do newslettera

Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!

Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:

Zapisz się
Facebook Twitter LinkedIn