-
21.12.2022
W tym roku przedsiębiorcy dostali pod choinkę od Komisji Europejskiej projekt nowego rozporządzenia dotyczącego opakowań. Rozporządzenie to ma w całej Unii kompleksowo określać wymogi dotyczące opakowań, w tym opakowań produktów spożywczych
Czytaj więcej
-
21.12.2022
Od kilku lat jesteśmy świadkami powstawania wielu regulacji unijnych dotyczących opakowań, które możemy określać mianem rewolucji antyplastikowej w regulacji opakowań. Jest ona wymierzona w odpady z opakowań, których powstaje coraz więcej
Czytaj więcej
-
17.09.2021
-
17.09.2021
Z uwagi na to, że reklama napojów alkoholowych podlega bardzo wielu szczegółowym ograniczeniom i zakazom zapewnienie zgodności z prawem konkretnej kampanii reklamowej jest niejednokrotnie wyzwaniem dla przedsiębiorców.
Czytaj więcej
-
30.07.2021
Już ponad 2 lata minęły od uchwalenia przez Komisję Europejską tzw. dyrektywy plastikowej. Przez ten czas państwa członkowskie UE powinny wdrożyć jej postanowienia do prawa krajowego. Polska wciąż tego nie zrobiła. Na jakim etapie są polskie prace legislacyjne? Co przewidują projektowane przepisy? Jakie kary przewidziano dla przedsiębiorców za brak wdrożenia nowych obowiązków?
Czytaj więcej
-
30.07.2021
Obowiązki nakładane w dyrektywie nie wiążą bezpośrednio przedsiębiorców, lecz potrzebne jest uchwalenie odpowiednich przepisów przez państwa członkowskie Unii Europejskiej. Termin na ich przyjęcie minął już 3 lipca tego roku, a projekt polskiej ustawy wciąż nie trafił do sejmu. Co więcej, wciąż nie przedstawiono uwag zgłoszonych w ramach konsultacji społecznych.
Czytaj więcej
-
30.09.2020
Często wskazuje się, że Polska jest jedynym krajem w Unii Europejskiej, w którym zakup alkoholu w Internecie przez konsumenta jest niemożliwy z uwagi na restrykcyjne regulacje. Chociaż takie stanowisko reprezentuje wiele organów administracji i sądów administracyjnych odpowiedź na pytanie, czy zgodnie z obowiązującymi w Polsce normami prawnymi sprzedaż alkoholu przez Internet konsumentom jest dopuszczalna wcale nie jest taka oczywista.
Czytaj więcej
-
30.09.2020
Często wskazuje się, że Polska jest jedynym krajem w Unii Europejskiej, w którym zakup alkoholu w Internecie przez konsumenta jest niemożliwy z uwagi na restrykcyjne regulacje. Chociaż takie stanowisko reprezentuje wiele organów administracji i sądów administracyjnych odpowiedź na pytanie, czy w istocie jest to nielegalne wcale nie jest taka oczywista.
Czytaj więcej
-
14.09.2020
Zawsze aktualna lista pozycji dostępnych w Strefie Managera
Czytaj więcej
Prawnik w Centrum Prawa Żywnościowego i Produktowego FoodLaw. Doradza przedsiębiorstwom branży spożywczej we wszystkich aspektach prawa żywnościowego.
Doktorant w Pracowni Prawa Żywnościowego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego; przygotowuje pracę doktorską w zakresie bezpieczeństwa żywnościowego; ekspert Instytutu Prawa Wschodniego im. G. Szerszeniewicza; autor publikacji z zakresu prawa rolnego i żywnościowego Polski, Unii Europejskiej oraz państw obszaru postradzieckiego; prelegent na krajowych i zagranicznych konferencjach i panelach dotyczących sektora spożywczego.
Centrum Prawa Żywnościowego i Produktowego FoodLaw A. Szymecka-Wesołowska, D. Szostek sp.j. świadczy wyspecjalizowane doradztwo prawne dla przedsiębiorstw branży spożywczej we wszystkich aspektach związnych z produkcją i dystrybucją żywności. Zajmujemy się prawem żywnościowym i dziedzinami pokrewnymi, niezbędnymi do zabezpieczenia interesów naszych Klientów. Jednakże dzięki zespołowi, który łączy nie tylko prawnikow, ale także technologów i audytorów jakości oferujemy praktyczne i skuteczne rozwiązania biznesowe.
FoodFakty Recognized Ekspert
Słowa kluczowe: prawo żywnościowe, doradztwo prawne, obsługa prawna, centrum prawa żywnościowego, SEARCH CONSOLE_SM