Rejestracja - czytelnik

Przypomnij hasło

Menu

Menu

Facebook Twitter LinkedIn

Sprzedaż alkoholu przez internet - dyskusja nad proponowanymi zmianami i obecny stan - Abstrakt artykułu

Kategoria: Prawo Żywnościowe

Często wskazuje się, że Polska jest jedynym krajem w Unii Europejskiej, w którym zakup alkoholu w Internecie przez konsumenta jest niemożliwy z uwagi na restrykcyjne regulacje. Chociaż takie stanowisko reprezentuje wiele organów administracji i sądów administracyjnych odpowiedź na pytanie, czy zgodnie z obowiązującymi w Polsce normami prawnymi sprzedaż alkoholu przez Internet konsumentom jest dopuszczalna wcale nie jest taka oczywista. Dotyczy to również – co może zaskakiwać – odpowiedzi na pytanie czy napojami alkoholowymi mogą być uznane również produkty nie będącymi napojami. Z prawnego punktu widzenia najkrótsza odpowiedź na te pytania brzmi: „to zależy”. Prowadząc biznes warto zatem wiedzieć od czego ew. dopuszczalność sprzedaży alkoholu zależy oraz jakie są trendy regulacyjne w tym zakresie, tym bardziej że niedawno do Sejmu trafił projekt liberalizacji takiego obrotu.

 

Pełna wersja artykułu dostępna jest wyłącznie w Strefie Managera pod adresem: 

STREFA MANAGERA: SPRZEDAŻ ALKOHOLU PRZEZ INTERNET - DYSKUSJA NAD PROPONOWANYMI ZMIANAMI I OBECNY STAN

 

 W Strefie Managera dodatkowo znajdziesz:

  • Raporty Food Risk
  • Opracowania Prawne naszych Ekspertów
  • Tablicę Managera Food Fraud i Food Risk
  • Dedykowane webinaria, szkolenia, warsztaty – śledź nowe elementy wpisując w pole szukaj Strefa Managera

>> Więcej o STREFIE MANAGERA <<

Zadzwoń +48 501 370 590 lub napisz strefamanagera@foodfakty.pl

Wybierz obszar: Prawo żywnościowe

Autor: Patryk Kalinowski

Patryk Kalinowski

Prawnik w Centrum Prawa Żywnościowego. Doradza przedsiębiorstwom branży spożywczej we wszystkich aspektach prawa żywnościowego.
Doktorant w Pracowni Prawa Żywnościowego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego; przygotowuje pracę doktorską w zakresie bezpieczeństwa żywnościowego; ekspert Instytutu Prawa Wschodniego im. G. Szerszeniewicza; autor publikacji z zakresu prawa rolnego i żywnościowego Polski, Unii Europejskiej oraz państw obszaru postradzieckiego; prelegent na krajowych i zagranicznych konferencjach i panelach dotyczących sektora spożywczego.
p.kalinowski@food-law.pl

Centrum Prawa Żywnościowego A. Szymecka-Wesołowska, D. Szostek sp.j. świadczy wyspecjalizowane doradztwo prawne dla przedsiębiorstw branży spożywczej we wszystkich aspektach związnych z produkcją i dystrybucją żywności. Zajmujemy się prawem żywnościowym i dziedzinami pokrewnymi, niezbędnymi do zabezpieczenia interesów naszych Klientów. Jednakże dzięki zespołowi, który łączy nie tylko prawnikow, ale także technologów i audytorów jakości oferujemy praktyczne i skuteczne rozwiązania biznesowe.

Przeczytaj także

Artykuł opublikowany dzięki firmie:

Zapisz się do newslettera

Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!

Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:

Zapisz się
Facebook Twitter LinkedIn