Rejestracja - czytelnik

Przypomnij hasło

Menu

Menu

Facebook Twitter LinkedIn

Innowacyjne Opakowania - Crown Orbit debiutuje w Polsce

Kategoria: Procesy i Technologie

Dawtona zwiększa wygodę opakowań marynat dzięki nagradzanym wieczkom twist. Philadelphia, PA
20 września 2017 r Dawtona, od 30 lat wiodący polski przetwórca owoców i warzyw we współpracy z CROWN Food Europe, jednostką biznesową Crown Holdings, Inc ( www.crowncork.com ) po raz pierwszy wprowadza na polskie półki sklepowe innowacyjny system Orbit® Closure. Ogórki Luksusowe z nowymi wieczkami do słoików zostały wprowadzony we współpracy z siecią Auchan.

Żółty i czerwony design, z dedykowaną litografią, daje słoikom marynat nowoczesny wygląd. Powoduje, że produkty wyraźnie wyróżniają się na półkach sklepowych. Nowe opakowanie szybko zyskało aprobatę konsumentów ze względu na jego łatwe i intuicyjne otwieranie dając Dawtonie przewagę nad konkurencją.

Historycznie rzecz biorąc, słoiki z marynatami były trudne do otwarcia, ponieważ wielkość produktu wymaga pojemników z większymi otworami. Im wieksza średnica tym większy moment obrotowy potrzebny do odkręcenia wieczka i tym trudniejsze jest to dla dzieci, osób starszych i konsumentów z ograniczoną sprawnością. Crown Orbit® Closure ułatwia proces otwierania dzięki dwuczęściowej konstrukcji - ruchomemu panelowi centralnemu, który szczelnie zamyka słoik i zewnętrznemu pierścieniowi, który zabezpiecza produkt i wspomaga funkcję otwierania i ponownego zamykania.

Orbit® Closure może działać na istniejących maszynach pakujących dzięki niewielkiej, prostej wymianie części. Wykończenia ze szkła pozostają dokładnie takie same jak te stosowane w standardowych zamknięciach typu twist. Od momentu premiery w 2011 roku Orbit® Closure zostało zastosowane przez wielu producentów w ponad 10 krajach europejskich dla szerokiej gamy przetworów od dżemów do marynowanych warzyw.

O firmie:

Crown Holdings, Inc., poprzez spółki zależne, jest wiodącym dostawcą produktów opakowaniowych dla rynku spożywczego na całym świecie. Centrala znajduje się w Filadelfii. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź www.crowncork.com .

Kontakt:

W Europie: Olivier Aubry, Business Development & Marketing Director; 
Tel: +41 417 591 089; E-mail: olivier.aubry@eur.crowncork.com 
W przypadku pytań Redakcja: Tomasz T. Fischer, Vice President Investor Relations i Corporate Affairs;

Telefon: (215) 552-3720 ; E-mail: thomas.fischer@crowncork.com

Wybierz obszar: Opakowania

Autor: Crown Orbit

Przeczytaj także

Zapisz się do newslettera

Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!

Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:

Zapisz się
Facebook Twitter LinkedIn