Rejestracja - czytelnik

Przypomnij hasło

Menu

Menu

Facebook Twitter LinkedIn

Laureaci Złotego Medalu Targów Poznańskich - Taropak i 4Print Week 2018

Kategoria: Biznes i Wydarzenia

Najważniejsze spotkanie branży

1-4 października 2018 w Poznaniu odbędą się dwa niezwykle ważne dla branży opakowaniowej wydarzenia – Międzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania TAROPAK oraz, równolegle, Targi 4Print Week. Przedstawiamy listę produktów nagrodzonych Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich, które będą prezentowane podczas obu wydarzeń.

Złoty medal – nagroda ekspertów

Do konkursu o Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich rocznie startuje niemal 500 produktów. Jednak tylko te z nich, które spełnią regulaminowe kryteria i zyskają pozytywne rekomendacje profesjonalnego jury, otrzymują to prestiżowe wyróżnienie. Sąd Konkursowy, czyli zespół ekspertów, w którego skład wchodzą wybitni specjaliści reprezentujący odpowiednie dziedziny życia gospodarczego poszukuje produktów   nowoczesnych, innowacyjnych i wytworzonych w oparciu o najwyższej klasy technologie. Złoty Medal MTP jest zatem  potwierdzeniem doskonałości produktu i w konsekwencji elementem jego promocji na rynku.

Złoty medal – wybór konsumentów

Po werdykcie Sądu Konkursowego i przyznaniu Złotych Medali wybranym produktom, zaczyna się kolejny etap rywalizacji. Od początku 2012 roku, również przedstawiciele branży i konsumenci mogą w osobnym konkursie "Złoty Medal – Wybór Konsumentów" oddawać swoje głosy na najlepszy w ich opinii produkt targów. Głosowania prowadzone są na stronie www.zlotymedal.mtp.pl oraz za pomocą interaktywnych ekranów dotykowych w specjalnie stworzonych przestrzeniach Strefy Mistrzów. Strefy zlokalizowane są w pawilonach 3, 5 i w pasażu przy pawilonie 7A. Tytuł "Złoty Medal - Wybór Konsumentów" jest przyznawany zwycięzcy miesiąc po zakończeniu imprezy targowej, po wcześniejszym podsumowaniu wyników głosowania.

LISTA PRODUKTÓW NAGRODZONYCH ZŁOTYM MEDALEM MTP NA MIĘDZYNARODOWYCH TARGACH TECHNIKI PAKOWANIA I ETYKIETOWANIA TAROPAK 2018

DC WRAPPER + owijarka DISCOVERY - system do rejestracji zdjęć palet podczas procesu owijania

Firma zgłaszająca:

DCLOG Sp. z o.o.

IZIPAK Sp. z o.o. Sp.k. Warszawa

Pawilon 6, stoisko 26

Inwestycja w system DC WRAPPER zwraca się błyskawicznie. Natychmiast po zainstalowaniu systemu spada liczba uznanych reklamacji, a proces zostaje wielokrotnie zmniejszony, gdyż dzięki indeksacji można szybko dotrzeć do zdjęć spornej palety. Archiwizacja danych jest dużo sprawniejsza, niż przy stosowaniu tradycyjnych kamer CCTV. Jakość i wyrazistość zdjęć znacznie przewyższa jakość nagrań z telewizji przemysłowej. Sprzęt użyty do stworzenia systemu pochodzi od czołowych producentów.

PRATIKA 55 SMART - automatyczna maszyna z wbudowanym tunelem do pakowania w folię termokurczliwą

Firma zgłaszająca:

Minipack-Torre S. p/A.

IZIPAK Sp. z o.o. Sp.k. Warszawa

Pawilon 6, stoisko 26

Pakowarka PRATIKA 55 SMART włoskiej firmy Minipack-Torre to synteza nowoczesności i oszczędności. Maszyna posiada liczne innowacyjne i opatentowane rozwiązania technologiczne, a przy tym jest oszczędna. W porównaniu do maszyn konkurencyjnych potrzebuje mniej miejsca – zajmuje o 40% mniej powierzchni, oszczędza koszty pracy – wymaga 50% mniej personelu do obsługi, a dzięki konstrukcji i wbudowanemu tunelowi zużywa mniej energii elektrycznej. Dodatkowym atutem jest duża wydajność tej pakowarki.

 

 

STB - ręczne, akumulatorowe urządzenie do opasywania taśmami z tworzyw sztucznych

Firma zgłaszająca:

Orgapack

TRANSACO GROUP Sp. z o.o., Dzierżoniów

Pawilon 6, stoisko 49

Ręczne, akumulatorowe urządzenia opasujące służą do zabezpieczania towarów na paletach za pomocą taśm plastikowych. Najwyższy możliwy stopień bezpieczeństwa transportu stał się niezwykle ważny w przemyśle. Wymaga to maksymalnej kontroli nad procesem zgrzewania taśmy, w celu uzyskania bezpiecznego i skutecznego połączenia. Skupiliśmy się na opracowaniu pierwszego na świecie urządzenia, które umożliwiłoby najwyższy możliwy poziom kontroli jakości nad procesem opasywania. Inne wymagania, którym chcieliśmy sprostać, to ergonomiczna konstrukcja, łatwa, szybka i intuicyjna obsługa, oraz maksymalna wytrzymałość w ekstremalnych warunkach pracy i otoczenia. Największym wyzwaniem było opracowanie elektroniki i interfejsu użytkownika, które mogą sprostać wymaganiom stawianym urządzeniom ręcznym w przemyśle.

Pionowa maszyna pakująca RM-32 ACD typu Doypack z obracaną szczęką

Firma zgłaszająca:

Radpak Fabryka Maszyn Pakujących Sp. z o.o, Włocławek

Pawilon 6, stoisko 69

Pionowa maszyna RM-32ACD typu Doypack z obracaną szczęką to nowy członek rodziny pionowych maszyn pakujących firmy Radpak. Wysoka elastyczność oraz uniwersalność naszego rozwiązania zainteresuje na pewno producentów szukających kompleksowych rozwiązań. Za wydajną i stabilną pracę maszyny odpowiadają komponenty najwyższej światowej jakości takich firm jak  Allen Bradley, SEW, SICK.

Logomatic 510 QTB

Firma zgłaszająca:

Logopak Systeme GmbH&Co.

KG LOGOPAK EAST Sp. z o.o., Niemcy

Pawilon 5A, stoisko 32

Logomatic 510 QTB to najnowocześniejszy automatyczny system etykietujący, który drukuje etykiety na papierze bez materiału podkładowego. Termoaktywny klej jest wyzwalany przez głowicę drukującą w momencie drukowania. Dzięki tej technologii znacznie zmniejszyła się ilość odpadów. Materiał do nadruku jest ciągły, co sprawia, że łatwo i szybko można zmieniać wielkość pola nadruku i długość etykiety. Rolki z papierem do 2400 mb. Maszyna może etykietować palety, kartony lub małe opakowania zbiorcze.

Kanister K-10 SOR

Firma zgłaszająca:

SUWARY S.A., Pabianice

Pawilon 8A, stoisko 1

Kanister z systemem Anti-Glue jest innowacyjnym produktem na rynku polskim. daje możliwość szybszego, łatwiejszego ,skoncentrowanego pozbawiającego strat podczas wylewania cieczy wypływu cieczy . Posiada duże, chronione przed uszkodzeniami pole etykiety . Wyrób ma możliwość personalizacji, posiada niezbędne certyfikaty oraz znak TW.

System Wymienny Grawer

Firma zgłaszająca:

Klar Glass Sp. z o.o., Pobiedziska

Pawilon 7A, stoisko w ramach Polskiej Izby Opakowań

System wymienny grawer jest to system wytwarzania opakowań szklanych, który pozwala na elastyczną produkcję danego opakowania z wieloma różnymi grawerami w ramach jednej partii produkcyjnej. Specjalnie zaprojektowane wymienne wkładki, umożliwiają produkcję zindywidualizowanych opakowań z różnymi kształtami graweru bez konieczności zakupu całych form, w ramach jednego opakowania. Pozwala to na zmniejszenie kosztów wdrożenia oraz skrócenie partii produkcyjnej.

LISTA PRODUKTÓW NAGRODZONYCH ZŁOTYM MEDALEM MTP NA TARGACH 4PRINT WEEK 2018

GL Optic Spectrolux - spektrometr, precyzyjny miernik światła do stanowisk kontrolnych dla poligrafii

Firma zgłaszająca:

Handheld Spectral Light Meter GL OPTIC SPECTROLUX

Zakłady Artystyczne ART Sp. z o.o.

GL OPTIC Polska Sp. z o.o. Sp. k.

GL SPECTROLUX to przenośny kompaktowy spektroradiometr do pomiary światła. Jedno urządzenie do wielu zastosowań. Pozwala na dokładny i szybki pomiar ważnych parametrów oświetlenia takich jak natężenie oświetlenia i barwa, równomierność oświetlenia, temperatur a barwowa, współrzędne barwy, rozkład widmowy, oddawanie barw PAR / PPFD i wiele innych. Intuicyjna obsługa i szybkie, rzetelne pomiary Kompaktowy GL Spectrolux jest wyposażony w głowicę pomiarową klasy B, gwarantującą najwyższą dokładność i powtarzalność wyników. Każde urządzenie jest indywidualnie kalibrowane na międzynarodowych wzorcach odniesienia gwarantujące najwyższą jakość w doskonałej cenie

Zalety:
• Pamięć wewnętrzna do 20 000 pomiarów
• Połączenie z komputerem przez USB
• Czas pracy na baterii 4 – 6 godzin
• Mała i wytrzymała obudowa

Przeznaczenie:
• Audyt oświetlenia Szybki pomiar nowych instalacji oświetleniowych oraz weryfikacja już istniejących.
• Kontrola jakości Idealny do kontroli komponentów i produktów oświetleniowych.
• Ocena i regulacja Pozwala na łatwą analizę i ustawianie parametrów oświetlenia.

Firma Zakłady Artystyczne ART Sp. z o.o. to polski dystrybutor produktów GL OPTIC oraz Just Normlicht.

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami Targów TAROPAK oraz Targów 4Print Week.

 

Wybierz obszar: Pakowanie

Autor: Międzynarodowe Targi Poznańskie

Zapisz się do newslettera

Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!

Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:

Zapisz się
Facebook Twitter LinkedIn