Zapisz się do newslettera
Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!
Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:
W próbkach produktu badanego przez Państwową Inspekcję Sanitarną stwierdzono migrację ołowiu na poziomie, który może stwarzać zagrożenie dla zdrowia konsumentów.
Nazwa produktu: Granit talerz deserowy 20cm czarny NBC
Marka: ALtOM DESIGN
Importer: Altom Sp. z o. o. sp. k. Roosevelta 116a, 62-200 Gniezno
Kod produktu/ numer partii: KZ/19/182
Kod kreskowy: 5907508109394
Altom Sp. z o. o. sp. k. poinformowała swoich odbiorców o zaistniałej sytuacji i poprosiła o wycofanie produktu z obrotu i jego utylizację. Talerze objęte komunikatem, które znajdowały się w magazynie firmy Altom Sp. z o. o. sp. k. zostały zablokowane i przeznaczone do utylizacji.
Altom Sp. z o. o. sp. k. wraz z organami Państwowej Inspekcji Sanitarnej prowadzi postępowanie wyjaśniające w przedmiotowej sprawie.
Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują proces wycofywania produktu.
Nie należy używać talerzy wskazanych w komunikacie do kontaktu z żywnością.
Źródło: GIS
Przeczytaj także
Od 1 lipca Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych (IJHARS) czuwa nad jakością żywności w całym łańcuchu dostaw. Do tej pory za kontrole produktów spożywczych w sklepach była odpowiedzialna Inspekcja Handlowa (IH), a na wcześniejszych etapach obrotu – IJHARS. 1 lipca IH zyskała prawo do ujawniania danych kontrolowanych przedsiębiorców.
Zbyt długi czas badania obecności pestycydów – zarówno w płodach rolnych, jak i w żywności trafiającej do sklepów – to główny problem systemu bezpieczeństwa obrotu środkami ochrony roślin. Na informację, czy w owocach lub warzywach nie pozostało zbyt dużo szkodliwej chemii czeka się średnio 36 dni.
Obecność bakterii Listeria monocytogenes wykryto w trakcie badań urzędowych Inspekcji Weterynaryjnej w 2 z 5 badanych próbek. Spożycie produktu zanieczyszczonego Listeria monocytogenes może prowadzić do choroby zwanej listeriozą.