Rejestracja - czytelnik

Przypomnij hasło

Menu

Menu

Facebook Twitter LinkedIn

Pracownicy ONZ oskarżeni o defraudację środków pomocy dla Jemenu

Kategoria: Bezpieczeństwo Żywności

Dochodzenie Associated Press wykazało, że kilkunastu pracowników ONZ oskarżono o wzbogacenie się na nielegalnym rozprowadzaniu międzynarodowej żywności, leków, paliwa, pieniędzy, które przeznaczone były do zwalczania kryzysu humanitarnego, spowodowanego pięcioletnią wojną domową w Jemenie.

Zarzuty przeciwko pracownikom

Audytorzy wewnętrzni Światowej Organizacji Zdrowia badają zarzuty, dotyczące: umieszczenia niewykwalifikowanych ludzi na wysoko płatnych stanowiskach, zdeponowania setek tysięcy dolarów na osobistych kontach bankowych pracowników, podejrzanych umów, zatwierdzanych bez odpowiedniej dokumentacji oraz zaginięcia ton darowanych leków, paliwa oraz żywności.

W raporcie opublikowanym 1 maja stwierdzono, że kontrole finansowe i administracyjne w biurze w Jemenie były „niezadowalające”. Odnotowano nieprawidłowości w zatrudnieniu, umowach oraz brak monitorowania nad zamówieniami.

Alert Zafałszowań FoodFakty - Probase360

Ten oraz ponad 1000 innych przypadków znajdziesz w bazie Alert Zafałszowań FoodFakty - ProBase360, pozwalającej na śledzenie zafałszowań żywności na bieżąco oraz skrócenie czasu potrzebnego na analizę ryzyka. W ciągu ostatniego tygodnia opublikowaliśmy w bazie 23 nowe przypadki fałszowania żywności.

Źródło: Link do źródła

Wybierz obszar: Food Fraud

Autor: FoodFakty

Przeczytaj także

Zapisz się do newslettera

Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!

Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:

Zapisz się
Facebook Twitter LinkedIn