Rejestracja - czytelnik

Przypomnij hasło

Menu

Menu

Facebook Twitter LinkedIn

Chronione nazwy pochodzenia i oznaczenia geograficzne – nowe produkty w rejestrze

Kategoria: Prawo Żywnościowe

W ubiegłym miesiącu weszły w życie akty rejestrujące następujące nazwy w rejestrze Chronionych Nazw Pochodzenia i Chronionych oznaczeń geograficznych:

- Rozporządzeniem wykonawczym nr 2018/399 z dnia 1 marca 2018 r. zarejestrowano w rejestrze chronionych nazw pochodzenia i chronionych oznaczeń geograficznych nazwę [„Beelitzer Spargel” (ChOG)]. Nazwa powyższa określa produkt należący do klasy 1.6. „Owoce, warzywa i zboża świeże lub przetworzone”, kraj pochodzenia – Niemcy. Rozporządzenie weszło w życie 4 kwietnia 2018 r. i od tej daty ma zastosowanie;

- Rozporządzeniem wykonawczym nr 2018/406 z dnia 2 marca 2018 r. zarejestrowano w rejestrze chronionych nazw pochodzenia i chronionych oznaczeń geograficznych nazwę [„Amêndoa Coberta de Moncorvo” (ChOG). Nazwa powyższa określa produkt należący do klasy 2.3. „Chleb, ciasta, ciastka, wyroby cukiernicze, herbatniki i inne wyroby piekarnicze”, kraj pochodzenia – Portugalia. Rozporządzenie weszło w życie 5 kwietnia 2018 r. i od tej daty ma zastosowanie.

www.food-law.pl

Autor: Centrum Prawa Żywnościowego

Przeczytaj także

Artykuł opublikowany dzięki firmie:

Zapisz się do newslettera

Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!

Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:

Zapisz się
Facebook Twitter LinkedIn