Import materiału szkółkarskiego na Ukrainę ma być łatwiejszy
Liberalizacja zasad importu materiału szkółkarskiego na Ukrainie to okazja dla polskich szkółkarzy. W dłuższej perspektywie zmiana przepisów wpłynie na poprawę struktury tamtejszej produkcji i podniesienie jakości warzyw i owoców, co może oznaczać ograniczenie importu, również z Polski - analizuje Karolina Załuska, Analityk Sektora Food&Agri BNP Paribas Bank Polska S.A.
Źródło: www.agronomist.pl
Przeczytaj także
-
16.03.2021
Zmiana terminów wdrażania kolejnych procedur kontroli produktów rolno-spożywczych na granicy Wielkiej Brytanii
Rząd Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej (UK) ogłosił 11 marca br. zmianę harmonogramu wdrożenia procedur kontroli produktów rolno-spożywczych na granicy UE – UK.
-
11.03.2021
Rynek warzyw - aktualna sytuacja
O ile popyt na warzywa przetworzone utrzymuje się na stabilnym poziomie (z wyjątkiem ziemniaka), o tyle sytuacja na rynku warzyw świeżych jest wciąż trudna w związku z ograniczeniami epidemiologicznymi i zamknięciem branży HoReCa.
-
01.03.2021
Informacja dla eksporterów polskich jabłek do Indii
Od 1 marca 2021 roku zacznie obowiązywać wymóg strony indyjskiej, który dotyczy posiadania zaświadczenia o braku GMO w wybranych produktach spożywczych importowanych do Indii. W praktyce wymóg posiadania zaświadczenia o braku GMO w produkcie będzie dotyczył przede wszystkim polskich eksporterów jabłek do Indii.