Rejestracja - czytelnik

Przypomnij hasło

Menu

Menu

Facebook Twitter LinkedIn

Ishida wspiera małych producentów snaków

Kategoria: Procesy i Technologie

Mali producenci snaków poszukują technologii wydajnej, ale i przystępnej. Niewielka firma rodzinna Belsia produkująca chipsy ziemniaczane wybrała zintegrowany system do pakowania Ishida. Decyzja okazała się wielkim sukcesem, czego odzwierciedleniem jest stały wzrost przetwarzanego surowca - z 50 ton ziemniaków w 2016 r., do 500 ton planowanych na rok 2019.

Produkcja w pełni zintegrowana

Belsia zleciła firmie Ishida zaprojektowanie kompletnej linii „pod klucz”, z uwzględnieniem niewielkiej powierzchni. Ishida przejęła pełną odpowiedzialność za całą instalację i jej wydajność. Stéphane Woigt, regionalny kierownik sprzedaży w Ishida, zapewnił wówczas, że nie dzieli klientów na dużych i małych – są firmy poszukujące najbardziej odpowiedniego i niezawodnego rozwiązania konkretnych potrzeb i zastosowań.

W skład linii produkcyjnej zaprojektowanej na potrzeby firmy Belsia wchodzi 10-głowicowa naważarka Ishida z serii CCW-SE z zasobnikami wykonanymi z polerowanej stali nierdzewnej oraz maszyna torebkująca Astro Bagmaker, wyposażona w specjalne płytki oczyszczające obszar zgrzewu dla zapewnienia doskonałej jakość opakowania i redukcji odpadu do poziomu bliskiemu zeru. Do załadunku zasypu naważarki, Ishida dostarczyła układ przenośnika kubełkowego wznoszącego. W celu detekcji i eliminacji zanieczyszczenia metalem, pomiędzy naważarką a systemem Astro Bagmaker'a  zainstalowano gardzielowy system wykrywania metalu. Belsia pakuje swój produkt zarówno do worków o wadze150 g jak i 40 g.

Instalacja pracując z prędkością 30 paczek na minutę dla formatu torebki o wadze 150 g, pozwoliła firmie Belsia zwiększyć produkcję do 800 kg dziennie (według wagi przetworzonych ziemniaków), łącząc doskonałą niezawodność sprzętu i minimalny czas przestoju przy przezbrajaniu. Dokładność utrzymania targetu wagowego mieści się w granicach 1 grama, co pozwala uniknąć przepełniania. Wszystkie te korzyści zapewniają wymierne oszczędności i szybki zwrot z poniesionej inwestycji.

- Oprócz niezawodności i szybkości linii cenimy przede wszystkim łatwość jej użytkowania dzięki intuicyjnym ekranom dotykowym. Wymiana rolki folii w Astro Bagmaker zajmuje tylko kilka minut, a codzienne czyszczenie jest łatwe. W firmie takiej jak nasza, gdzie przestój może bardzo szybko rodzić problemy, jesteśmy w stanie pracować ze spokojem – mówi Matthieu Maisons, zalożyciel Belsia.

Ishida opracowała zintegrowane rozwiązanie do pakowania snaków jeszcze w latach 90-tych.  W skład systemu wchodziła naważarka  montowana bezpośrednio nad układem torebkującym  typu VFFS (tj. Vertical Form Fill Seal bagmaker), co pozwalało na znaczną oszczędność miejsca. Naważarka wielogłowicowa i układ torebkujący Bagmaker'a działają w idealnej harmonii. Systemy dostarczają najwyższych prędkości i wydajności. Zapewniają najwyższą jakość opakowania bez utraty sprawdzonej precyzji i dokładności.

O Belsia:

Firma, z siedzibą w Beauce w północnej Francji, została założona w 2015 r.  Matthieu i Clémence Maisons postanowili przeznaczyć część swojej rodzinnej farmy na hodowlę odmiany ziemniaka Lady Claire, idealnej do produkcji wysokiej klasy chipsów.

Produkt wytwarzany jest ręcznie przy użyciu 100% naturalnych składników. Po raz pierwszy trafił na rynek lokalnych supermarketów w 2016 roku.

Źródło: ishidaeurope.com     

Autor: Ishida Europe

Przeczytaj także

DYSTRYBUTOR URZĄDZEŃ ISHIDA W POLSCE:

Zapisz się do newslettera

Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!

Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:

Zapisz się
Facebook Twitter LinkedIn