Rejestracja - czytelnik

Przypomnij hasło

Menu

Menu

Facebook Twitter LinkedIn

Komisja potwierdza niezapowiedziane inspekcje w sektorze dostaw żywności online

Kategoria: Bezpieczeństwo Żywności

Komisja Europejska przeprowadziła niezapowiedziane inspekcje w siedzibach przedsiębiorstw prowadzących działalność w zakresie zamawiania i dostarczania online żywności, artykułów spożywczych i innych towarów konsumpcyjnych w dwóch państwach członkowskich.

Komisja obawia się, że zainteresowane przedsiębiorstwa mogły naruszyć art. 101 Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej, który zakazuje monopolu i praktyk handlowych ograniczających konkurencję. Urzędnikom Komisji towarzyszyli pracownicy właściwych krajowych organów ds. konkurencji.

Postępowanie dotyczy domniemanego porozumienia lub uzgodnionych praktyk mających na celu podział krajowych rynków zamawiania i dostarczania online żywności, artykułów spożywczych i innych towarów konsumpcyjnych w Unii Europejskiej.

Niezapowiedziane inspekcje są wstępnym krokiem w sprawie podejrzenia praktyk antykonkurencyjnych. Fakt, że Komisja przeprowadza takie inspekcje nie oznacza, że przedsiębiorstwa są winne zachowań antykonkurencyjnych, ani nie przesądza o wyniku samego dochodzenia.

Źródło: KE

Wybierz obszar: Inspekcje Państwowe

Autor: Komisja Europejska

Zapisz się do newslettera

Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!

Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:

Zapisz się
Facebook Twitter LinkedIn