Rejestracja - czytelnik

Przypomnij hasło

Menu

Menu

Facebook Twitter LinkedIn

Komisja zatwierdziła "Châtaigne des Cévennes" z Francji jako chronioną nazwę pochodzenia (ChNP)

Kategoria: Składniki Żywności

"Châtaigne des Cévennes" oznacza świeży, suszony lub przetworzony owoc gatunku Castanea sativa oraz zespołu odmian tradycyjnych, pochodzących ze szczepionych sadów kasztanowych, o wspólnych cechach charakterystycznych. Świeże owoce mają kształt eliptyczny, trójkątny lub okrągły, kolor od jasnokasztanowego do ciemnobrązowego i mogą mieć pionowe paski.

Uprawa i przetwarzanie "Châtaigne des Cévennes" odbywa się w górzystym regionie Cévennes obejmującym departamenty Gard i Hérault w południowo-środkowej Francji.

Kasztanowiec jest przystosowany do klimatu śródziemnomorskiego, który rozciąga się na tym obszarze. Od XVI wieku uprawa kasztanów w Cévennes odgrywa zasadniczą rolę w diecie regionu i korzysta z lokalnego know-how. Kasztanowiec ma przydomek "drzewo chlebowe". 

To nowe oznaczenie zostanie dodane do listy 1607 produktów rolnych już chronionych. Listę wszystkich chronionych wskazań geograficznych można znaleźć w bazie eAmbrozja. Więcej informacji można znaleźć w internecie na temat systemów jakości oraz na portalu GIView.

Źródło: KE

Wybierz obszar: Owoce i warzywa Znakowanie żywności

Autor: Komisja Europejska

Przeczytaj także

Zapisz się do newslettera

Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!

Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:

Zapisz się
Facebook Twitter LinkedIn