Zapisz się do newslettera
Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!
Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie Instytut Nauk o Żywieniu Człowieka serdecznie zaprasza do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej: "Partnerstwo instytucjonalne w kształtowaniu zachowań żywieniowych w trosce o zdrowie publiczne" dedykowanej Prof. dr hab. dr h.c. Stanisławowi Bergerowi w 100-lecie urodzin. Konferencja organizowana jest pod honorowym patronatem Jego Magnificencji Rektora SGGW.
Dotychczasowe doświadczenia w prowadzeniu różnych działań edukacyjnych i pozaedukacyjnych, mających na celu zmniejszenie skali chorób dietozależnych w Polsce są niesatysfakcjonujące. Dowodzą tego dane statystyczne wskazujące m.in. na to, że dzieci w Polsce należą do najszybciej tyjących w Europie.
W tym kontekście stworzenie platformy wspólnych działań administracji centralnej, organizacji samorządowych, placówek oświatowych i naukowych, producentów i dystrybutorów żywności oraz organizacji pozarządowych w celu kształtowania prawidłowych zachowań żywieniowych ludności Polski i zadbania o zdrowie publiczne jako wspólne dobro jest wiodącym celem Konferencji. Wypracowanie i wdrożenie modelu skutecznych działań w tym zakresie wpisuje się w realizację celów zrównoważonego rozwoju przez propagowanie zrównoważonej diety oraz społecznej odpowiedzialności za stan środowiska naturalnego dla zapewnienia dobrej jakości życia przyszłym pokoleniom.
Pierwsza sesja Konferencji poświęcona będzie uhonorowaniu 100-lecia urodzin Pana Prof. dr hab. dr h.c. Stanisława Bergera, pioniera nauki o żywieniu człowieka w Polsce oraz twórcy pierwszego w kraju wydziału kształcącego specjalistów z zakresu żywienia człowieka. W związku z tym do udziału w Konferencji serdecznie zapraszamy także Absolwentów naszego Wydziału.
Serdecznie zapraszamy Państwa także na następny dzień, tj. piątek 15 września 2023 r., na konferencję podsumowującą projekt finansowany przez MEiN pn. „Przeprowadzenie badań naukowych z zakresu żywienia dzieci i młodzieży oraz opracowanie i wdrożenie programu edukacji żywieniowej uczniów klas I-VI szkół podstawowych”, akronim: Junior – Edu-Żywienie (JEŻ).
Szczegóły dotyczące konferencji dostępne w broszurze: