Zapisz się do newslettera
Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!
Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:
W dniu 3 marca 2021 r. opublikowano ROZPORZĄDZENIE KOMISJI (UE) 2021/382 w sprawie higieny środków spożywczych w odniesieniu do zarządzania alergenami pokarmowymi, redystrybucji żywności i kultury bezpieczeństwa żywności. Jedną z głównych zmian jest wprowadzenie w rozdziale XIa wymagań dotyczących kultury bezpieczeństwa żywności.
Śledząc zmiany, które na przestrzeni lat zachodziły w podejściu do tematyki jakości i bezpieczeństwa żywności, można wyodrębnić kilka etapów / faz.
Najogólniej rzecz ujmując, etapy te można podzielić na:
Co jest wymagane w zakresie Kultury Bezpieczeństwa Żywności w Rozporządzeniu Komisji (UE) 2021/382? W jaki sposób stworzyć plan budowania i doskonalenia kultury bezpieczeństwa żywności / produktu?
Pobierz bezpłatny materiał informacyjny na temat kultury bezpieczeństwa, opracowany przez BSI:
Przeczytaj także
Branża opakowaniowa jest jedną z tych branż, które w ostatnich latach odnotowały bardzo intensywny rozwój, zarówno w Polsce, jak i na świecie. Jest to również branża, w której konsultowane i wprowadzane w życie są zmiany regulacyjne oraz prawne wynikające zarówno z bardziej świadomego, proekologicznego podejścia do używania opakowań, jak i ze względu na stale rosnące oczekiwania klientów / konsumentów w zakresie bezpieczeństwa produktu opakowaniowego.
Deklaracja zgodności (declaration of compliance) czy Oświadczenie zgodności (statement of compliance)…? Który z dokumentów jest wymagany dla materiałów opakowaniowych przeznaczonych do kontaktu z żywnością?
Procesami, które mają ogromne znaczenie w sektorze produkcyjnym, w praktycznie każdej branży, są procesy walidacji i weryfikacji. Odnoszą się one zarówno do projektowania produktów, jak i procesów oraz szeroko rozumianego zarządzania zmianą.