Rezygnacja ze zmiany przepisów dotyczących biopaliw
Jak poinformował Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, w związku z rezygnacją z nowelizacji przepisów w zakresie biopaliw i biokomponentów, prace w sejmie nad przyjętym przez Radę Ministrów projektem zmiany ustawy nie będą dalej prowadzone.
Biokomponent w paliwie na dotychczasowym poziomie
Decyzja jest podyktowana opinią środowisk rolniczych, które bardzo mocno zabiegały o to, żeby nie następowała proponowana redukcja maksymalnej zawartości biokomponentu w paliwie do 60 czy nawet 75 proc.
Po wielu spotkaniach z przedstawicielami przemysłu paliwowego i środowisk rolniczych resort podjął decyzję o pozostawieniu zawartości biokomponentu w paliwie na dotychczasowym poziomie.
Tym samym producenci rzepaku, którzy obawiali się niekorzystnego wpływu nowelizacji ustawy na ceny rzepaku, nie będą już mieli powodów do takich obaw.
Podstawa prawna
Ustawa z dnia 25 sierpnia 2006 r. o biokomponentach i biopaliwach ciekłych (Dz. U. 2006 nr 169 poz. 1199).
Źródło: MRiRW
Przeczytaj także
-
19.09.2022
Komisja Europejska wprowadziła nowe przepisy mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu stosowanych w kontakcie z żywnością
Rozporządzenie Komisji (UE) 2022/15XX w sprawie materiałów i wyrobów z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu przeznaczonych do kontaktu z żywnością wejdzie w życie w październiku 2022 r. Jakie będzie miało skutki?
-
13.09.2022
3 edycja Carbon Footprint Summit
7 i 8 października 2022 r. Hala Cracovia w Krakowie stanie się przestrzenią zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnego biznesu za sprawą 3. edycji Carbon Footprint Summit. Na uczestników czekają: część konferencyjna, wystawiennicza i warsztatowa.
-
01.09.2022
Wspólna polityka rolna na lata 2023–2027: Komisja zatwierdza pierwsze plany strategiczne WPR
Komisja Europejska zatwierdziła pierwszy pakiet planów strategicznych WPR dla siedmiu państw: Danii, Finlandii, Francji, Irlandii, Polski, Portugalii i Hiszpanii.