Rejestracja - czytelnik

Przypomnij hasło

Menu

Menu

Facebook Twitter LinkedIn

Alfa Laval działa w obszarach energetyki, przemysłu morskiego oraz przetwórstwa żywności i oczyszczania wody, oferując swoją wiedzę, produkty i usługi dla szerokiej gamy branż działalności gospodarczej w około 100 krajach na świecie.

W ramach przemysłu spożywczego działamy w obszarze: przetwórstwa płodów rolnych, produkcji napojów, mleczarstwa, przetwórstwa żywności.

Rozwiązania Alfa Laval zapewniają higieniczną produkcję, jak również wydajne i skuteczne rozwiązania do mycia w systemie CIP, zgodnie z najbardziej surowymi standardami higienicznymi.

Rozwiązania Alfa Laval pozwalają:

  • zwiększyć wydajność produkcji i utrzymać długi czas operacji procesowych,
  • zmniejszyć straty surowców i produktu, przez jak najlepsze ich wykorzystanie,
  • zmniejszyć zużycie mediów pomocniczych, takich jak energia i woda oraz zredukować strumienie odpadowe. Np. filtry membranowe Alfa Laval pozwalają stworzyć tzw. strefę zerowego zużycia wody. Dobór właściwej pompy pozwala zredukować zużycie energii o nawet 50%.

 

Firma Alfa Laval Polska Sp. z o.o. jest bezpośrednim przedstawicielem na rynku polskim globalnej firmy Alfa Laval AB z siedzibą w Lund w Szwecji.

Alfa Laval jako renomowany dostawca urządzeń dla przemysłu procesowego posiada również szerokie doświadczenie w zakresie ich serwisowania oraz konserwacji. Firma świadczy usługi serwisowe na terenie całego kraju, w tym serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, dostawę części zamiennych oraz przeprowadza szkolenia z zakresu właściwego użytkowania urządzeń.

Misją firmy jest optymalizowanie procesów produkcyjnych, tworzenie warunków do odpowiedzialnego rozwoju oraz wspieranie postępu. Nasi  pracownicy zawsze dokładają szczególnych starań, aby pomóc klientom w realizacji celów biznesowych, a także osiągnięcia zrównoważonego rozwoju.

Innowacyjne technologie firmy Alfa Laval są dedykowane do oczyszczania, rafinacji i ponownego wykorzystywania materiałów, dzięki czemu promują bardziej odpowiedzialne wykorzystanie zasobów naturalnych. Zastosowanie tych technologii przyczynia się do efektywności energetycznej i poprawy odzyskiwania ciepła, lepszego uzdatniania wody oraz redukcji emisji spalin. Dlatego też, Alfa Laval nie tylko przyśpiesza odnoszenie sukcesów swoich klientów, ale także pomaga mieszkańcom naszej planety. Każdego dnia sprawiamy, że świat staje się lepszy. Właśnie to oznacza Advancing better™.

Alfa Laval zatrudnia 17,5 tys. pracowników. Roczna sprzedaż w 2019 roku wyniosła SEK 46,5 mld (ok. EUR 4,4 mld). Firma jest notowana na giełdzie Nasdaq OMX.

 

Słowa kluczowe: filtracja, separcaja, pompy, zbiorniki, maszyny i urządzenia procesowe dla przemysłu spożywczego

Zapisz się do newslettera

Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!

Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:

Zapisz się
Facebook Twitter LinkedIn