Rejestracja - czytelnik

Przypomnij hasło

Menu

Menu

Facebook Twitter LinkedIn

Dieta plant-based napędza rynek drożdży odżywczych

Kategoria: Składniki Żywności

Oczekuje się, że rosnący trend weganizmu na całym świecie zwiększy popyt na produkty białkowe pochodzenia roślinnego, a niska dostępność różnych tych produktów ma napędzać sprzedaż odżywczych produktów spożywczych na bazie drożdży. Globalny rynek drożdży odżywczych stanowi obecnie 428,1 mln USD i przewiduje się, że do końca 2032 r. osiągnie wartość 999,5 mln USD.

Analiza spożycia drożdży odżywczych (2017-2021) vs. prognozy rozwoju rynku (2022-2032)

Drożdże odżywcze są ważnym składnikiem diety roślinnej lub wegańskiej , ponieważ są bogatym źródłem białka. Drożdże pozyskuje się przez wyhodowanie ich na melasie, tak jak w przypadku chleba i piwa. Rosnąca świadomość korzyści płynących ze spożycia drożdży odżywczych - są: beztłuszczowe, bezglutenowe, niskokaloryczne, bezcukrowe, będzie napędzać sprzedaż drożdży odżywczych w nadchodzących latach. A rosnąca koncentracja na zdrowiu i sprawności fizycznej będzie sprzyjać potencjałowi tego rynku. Przewiduje się, że w nadchodzących latach coraz częstsze występowanie alergii pokarmowych, nietolerancji glutenu i laktozy spowoduje znaczne zapotrzebowanie na odżywcze drożdże w płatkach.

Europa jest światowym liderem w spożyciu drożdży odżywczych

Europa jest światowym liderem w spożyciu drożdży żywieniowych, co według prognoz będzie satysfakcjonującym rynkiem. Obecnie europejski rynek drożdży odżywczych odpowiada za sprzedaż w wysokości 150 mln USD i ma duży udział w rynku wynoszący 35% w światowym krajobrazie.

Przewiduje się, że rosnąca skłonność konsumentów do żywności wegańskiej i roślinnej będzie głównym czynnikiem napędzającym zapotrzebowanie na drożdże odżywcze w regionie, a Niemcy, Francja i Wielka Brytania będą najbardziej lukratywnymi rynkami w Europie w okresie prognozy.

Źródło: https://www.factmr.com/report/718/nutritional-yeast-market


 


 

Wybierz obszar: Plant-based

Autor: Katarzyna Oleksy

Przeczytaj także

Zapisz się do newslettera

Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!

Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:

Zapisz się
Facebook Twitter LinkedIn