Zapisz się do newslettera
Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!
Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:
Komisja Europejska zaprasza na spotkanie informacyjne online 1–2 lutego br. Spotkanie jest organizowane dla wszystkich potencjalnych beneficjentów, uprawnionych do składania wniosków na programy informacyjne lub promocyjne dotyczące produktów rolnych.
Spotkanie, tzw. Info day, dotyczy działań realizowanych w ramach mechanizmu Wspólnej Polityki Rolnej Wsparcie działań informacyjnych i promocyjnych na rynkach wybranych produktów rolnych.
Info day jest organizowany w związku z niedawnym przyjęciem przez Komisję Europejską (KE) Rocznego Programu Prac na 2022 r. w zakresie działań informacyjnych i promocyjnych. Podczas spotkania mają zostać przedstawione wszystkie możliwości w zakresie tych działań wynikające z Programu oraz kryteria przyjęcia wniosków.
W tym roku szczególny nacisk zostanie położony na:
Będzie on poświęcony aspektom politycznym. Prelegenci z KE omówią politykę promocyjną w kontekście wsparcia przejścia na bardziej zrównoważony europejski system żywnościowy oraz jej powiązania ze Strategią Od pola do stołu. Tematem rozmów będzie bieżący przegląd polityki, a także priorytety Rocznego Programu Prac na 2022 r. oraz zaproszenie do składania wniosków.
Zostanie on przeznaczony na tworzenie skutecznych kampanii. Uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać prezentacji urzędników KE, ekspertów zewnętrznych i koordynatorów projektów. W prezentacjach będą podkreślone takie trudne aspekty, jak uwzględnienie zrównoważonego rozwoju w propozycjach programów na 2022 r. i dostosowanie projektów do celów Zielonego Ładu, strategii Od pola do stołu oraz Europejskiego Planu Walki z Rakiem.
Szczegółowe informacje na temat spotkania znajdują się na stronie internetowej:
https://infoday-agri-calls-for-proposals2022.b2match.io/
Rejestracja trwa do 28 stycznia br. i odbywa się za pośrednictwem strony internetowej:
https://infoday-agri-calls-for-proposals2022.b2match.io/signup
Źródło: MRiRW
Przeczytaj także
Wniosek ma na celu wsparcie państw członkowskich w zapewnianiu dostępu do wiedzy związanej ze zrównoważeniem rozwojem, zmianami klimatu i ochroną środowiska (dotyczy to szkół, szkolnictwa wyższego, organizacji pozarządowych). Opublikowane nowe europejskie ramy kompetencji w zakresie zrównoważonego rozwoju określają kompetencje konieczne dla zielonej transformacji.
Komisja Europejska przyjęła w dniu 17 listopada trzy nowe inicjatywy, niezbędne do urzeczywistnienia Europejskiego Zielonego Ładu. Proponowane nowe przepisy mają na celu przeciwdziałanie wylesianiu powodowanemu przez UE, a także ułatwienie przemieszczania odpadów wewnątrz Unii, aby promować gospodarkę o obiegu zamkniętym oraz zająć się problemem nielegalnego wywozu odpadów do państw trzecich i innymi wyzwaniami związanymi z odpadami
65 przedsiębiorstw i stowarzyszeń podpisało Kodeks postępowania UE w zakresie odpowiedzialnego prowadzenia działalności gospodarczej w sektorze spożywczym i praktyk marketingowych.