Rejestracja - czytelnik

Przypomnij hasło

Menu

Menu

Facebook Twitter LinkedIn

KE: USA z nowym oznaczeniem geograficznym

Kategoria: Składniki Żywności

Komisja zatwierdziła wpisanie win "Willamette Valley" ze Stanów Zjednoczonych do rejestru chronionych oznaczeń geograficznych (ChOG).

"Willamette Valley" to wina niemusujące (czerwone, różowe i białe) oraz wina musujące produkowane w północno-zachodniej części stanu Oregon, graniczącej od północy z rzeką Columbia, od zachodu z górami Coast Range, od południa z górami Calapooya, a od wschodu z Górami Kaskadowymi. Wyjątkowe cechy organoleptyczne win z "Willamette Valley" to jasność i świeżość owoców oraz kwasowość, którą zapewnia chłodny, chroniony klimat. Dolina Willamette, dzięki swojej wysokiej szerokości geograficznej, bliskości zimnego oceanu i położonych w zacienionych, deszczowych pochyłych winnicach, zapewnia wyjątkowy styl wina północnoamerykańskiego.

Ta nowa nazwa jest drugim amerykańskim produktem, który zostanie objęty ochroną, i dołączy do listy 1621 win już chronionych. Polityka jakości UE ma na celu ochronę nazw konkretnych produktów, aby promować ich unikalne cechy, związane z ich pochodzeniem geograficznym oraz tradycyjnym know-how.

Więcej informacji na temat unijnych systemów jakości oraz w naszej bazie danych eAmbrosia.

 

Źródło: KE

Wybierz obszar: Nowości rynkowe Przemysł napojowy

Autor: Komisja Europejska

Przeczytaj także

Zapisz się do newslettera

Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!

Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:

Zapisz się
Facebook Twitter LinkedIn