Rejestracja - czytelnik

Przypomnij hasło

Menu

Menu

Facebook Twitter LinkedIn

Konferencja CSCMP - Inteligentny magazyn przyszłości

Kategoria: Biznes i Wydarzenia

Cyfryzacja ma potencjał, aby łańcuchy dostaw były w pełni zintegrowane, połączone i przejrzyste, a tym samym bardziej wydajne, elastyczne i skoncentrowane na kliencie.

Magazyny zawsze były kluczowymi węzłami w łańcuchach dostaw, a dzięki cyfryzacji mają potencjał, by stać się naprawdę „inteligentnymi”. W rezultacie wiele codziennych wyzwań lub problemów, z którymi borykają się operatorzy magazynów, można przezwyciężyć. Na przykład, korzystając z technologii Internetu przedmiotów (Internet of Things), można ulepszyć wykorzystanie sprzętu do transportu materiałów, zoptymalizować stan zapasów. Dysponując odpowiednim zapasem w odpowiednim miejscu, można zminimalizować transport, oraz zwiększyć bezpieczeństwo personelu, śledząc i monitorując ruch oraz ludzi i sprzęt oraz poprawić przepływ przychodzący i wychodzący poprzez połączenie z ciężarówkami, kontenerami i jednostkami wysyłkowymi.

Oprócz usprawnienia operacji magazynowych i bezpieczeństwa pracowników, inteligentne magazyny umożliwią firmom lepsze zarządzanie wydajnością budynku magazynowego, na przykład poprzez poprawę efektywności energetycznej poprzez dostosowanie poziomów ogrzewania i oświetlenia. Ogólnie rzecz biorąc, inteligentne magazyny umożliwią firmom zoptymalizowanie operacji magazynowych i wydajności ich budynków, aby zapewnić lepszą obsługę klienta. Są również bardziej atrakcyjne dla pracujących w nich pracowników od tradycyjnych magazynów.

W trakcie prezentacji podczas CSCMP European Conference, prezenter powoła się na konkretne przykłady w formie analizy studium przypadku. W prezentacji weźmie również udział Starszy Dyrektor ds. Łańcucha dostaw z firmy LPP, czołowego polskiego dostawcy odzieży , który wyjaśni zmiany, jakie wprowadza w swojej sieci dystrybucyjnej, aby wspierać zarówno rozwój sklepów, jak i rozwój online za pomocą inteligentnej technologii.

Zapisy oraz pełen harmonogram dostępne na stronie: https://cscmpeurope.org/

Autor: Holger Klatt

Holger Klatt

Holger Klatt (Business Development Director, EMEA Industrial & Logistics, JLL) to doświadczony specjalista ds. Logistyki i łańcucha dostaw z ponad 20-letnim międzynarodowym doświadczeniem w regionie EMEA. Jego wiedza obejmuje rozwój biznesu, zarządzanie operacyjne i zarządzanie zmianami, a także opracowywanie i wdrażanie strategii. Uzupełnieniem jest dogłębna wiedza w zakresie projektowania rozwiązań w zakresie łańcucha dostaw i logistyki, od integracji dostawcy do dostawy końcowej do klienta końcowego, w tym układu magazynu, procesów, ludzi i technologii.

Przed dołączeniem do JLL był dyrektorem regionalnym ds. Sprzedaży EMENA dla UTi Logistics, wiodącego globalnego dostawcy usług logistycznych. Wcześniej pełnił różne funkcje kierownicze w CEVA Logistics i Kuehne + Nagel. Holger dołączył do JLL w maju 2017 r. I jest liderem w rozwoju biznesu EMEA w naszej firmie zajmującej się przemysłem i logistyką.

Przeczytaj także

 • 28.04.2019

  Konferencja CSCMP - Innowacyjne rozwiązania w znakowaniu produktów

  Mam przyjemność obserwować rynek znakowania etykietami samoprzylepnymi w Polsce od 15 lat. Świadomość producentów, odbiorców oraz konsumentów rozwinęła się w tym czasie w sposób spektakularny. Pionierami zmian były zarówno Instytut Logistyki i Magazynowania, jak i od strony praktycznej sieci handlowe z Jeronimo Martins na czele...

  Czytaj więcej
 • 18.04.2019

  Konferencja CSCMP - Specyfika zakupów produktów świeżych

  Znaczny stopień rozdrobnienia polskich producentów oraz różnorodne wymagania odbiorców są ogromnych wyzwaniem dla firm sprzedających świeże owoce i warzywa. Chcąc utrzymać swoich klientów oraz pozyskiwać nowych, firmy takie jak Ewa-Bis stale poszerzają swoje bazy dostawców, rozwijają logistykę oraz pracują nad poprawą jakości oferowanych przez siebie produktów.

  Czytaj więcej
 • 05.04.2019

  Konferencja CSCMP - Proces i automatyzacja znakowania etykietą produktów - prelekcja

  Serdecznie zapraszamy na prelekcję Pani Anny Skrzypkowskiej-Walasek z firmy Logopak East, pt. "Jak zorganizować proces znakowania etykietą produktów, aby docierały na czas do właściwego odbiorcy. Automatyzacja procesów znakowania w centrach logistycznych lub w placówkach pocztowych z uwzględnieniem wymagań e-commerce.", która zostanie wygłoszona w trakcie CSCMP European Conference - Supply Chain 4.0 odbywającej się w dniach 16-17.05.2019.

  Czytaj więcej

Zapisz się do newslettera

Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!

Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:

Zapisz się
Facebook Twitter LinkedIn