Rejestracja - czytelnik

Przypomnij hasło

Menu

Menu

Facebook Twitter LinkedIn

Konferencja CSCMP - Innowacyjne rozwiązania w znakowaniu produktów

Kategoria: Bezpieczeństwo Żywności, Biznes i Wydarzenia

Mam przyjemność obserwować rynek znakowania etykietami samoprzylepnymi w Polsce od 15 lat. Świadomość producentów, odbiorców oraz konsumentów rozwinęła się w tym czasie w sposób spektakularny. Pionierami zmian były zarówno Instytut Logistyki i Magazynowania, jak i od strony praktycznej sieci handlowe z Jeronimo Martins na czele. Dzięki tej pracy mamy teraz dobrze oznakowane produkty, ułatwiające ich logistykę na każdym etapie oraz co najważniejsze możliwe w sposób sprawny do wycofania z rynku w przypadkach skrajnych.

Wykład porusza bieżące problemy przedsiębiorców związane przede wszystkim z obszarami:

  1. Rosnącymi wymaganiami od odbiorców związanych z poprawnym oznakowaniem produktu. Zarówno jakość, jak i umiejscowienie etykiet z kluczowymi informacjami odgrywa coraz większa rolę w łańcuchu dostaw. Jaka jest różnica w znakowaniu ręcznym i automatycznym? Jakie korzyści odnosi zarówno producent, jak i odbiorca z automatyzacji procesów znakowania? Kiedy jest właściwy moment na automatyzacje?

Jak zabezpieczyć swoją firmę przed nieprawidłowym oznakowaniem asortymentu i potencjalnymi związanymi z tym karami i zwrotami? Temat zostanie omówiony na przykładzie branży logistycznej oraz papierniczej, ale przedstawione rozwiązania mają zastosowanie w każdej innej gałęzi przemysłu.

  1. Rosnące wymagania prawne. Oznakowanie zgodne z systemem GS1 stało się standardem, ale prawo UE stawia przed producentami nowe wyzwania. Produkty niebezpieczne muszą zostać oznakowane etykietami ostrzegawczymi na każdym etapie ich pakowania. Jakie rozwiązania są dostępne na rynku i jak wygląda ich alternatywa?
  2. Ekologia. Jakie nowości na rynku są projektowane z myślą o środowisku. Podane rozwiązania mogą w przyszłości zastąpić obowiązujące na dzień dzisiejszy standardy. Jak można zoptymalizować koszty odpadów ze znakowania etykietami już dzisiaj bez konieczności wymiany sprzętu? 

Zapisy oraz pełen harmonogram dostępne na stronie: https://cscmpeurope.org/

 

Autor: Logopak East Sp. z o.o.

Logopak East Sp. z o.o.

Marek Markowski jest specjalistą sprzedaży maszyn drukująco-etykietujących w Firma Logopak East Sp. z o.o. ma siedzibę w Warszawie i jest wyłącznym przedstawicielem niemieckiego producenta systemów druku i naklejania etykiet – Logopak Systeme, nie tylko na terenie Polski, ale również w sąsiadujących krajach Europy Środkowej i Wschodniej
Marek Markowski od ponad 20 lat zajmuje się tematyką etykiet samoprzylepnych.
Od ponad 10 lat z sukcesem doradza Klientom w wyborze optymalnych rozwiązań do znakowania opakowań logistycznych.

Przeczytaj także

Artykuł opublikowany dzięki firmie:

Zapisz się do newslettera

Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!

Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:

Zapisz się
Facebook Twitter LinkedIn