Rejestracja do katalogu firm

Przypomnij hasło

Facebook Twitter LinkedIn

New Product Info: Nowa linia ekologicznych produktów od Gerber!

Pobierz materiały

Kategoria: Biznes Trendy

Firma Nestle wprowadziła na rynek nową linię ekologicznych produktów marki Gerber. Linia ta liczy 11 produktów, wśród nich prezentowany przez nas owocowy mus Organic Gruszka Banan.

Nowa linia to 4 propozycje smakowe stworzone na bazie warzyw, 4 propozycje smakowe stworzone na bazie owoców oraz 3 jednoskładnikowe przeciery owocowe w tubkach (90g) przeznaczone dla niemowląt i małych dzieci.

Skład produktów ogranicza się jedynie do 4 składników! Przecier z owoców, w tym przypadku gruszki i banany, sok cytrynowy oraz przeciwutleniacz – naturalny kwas L-askorbinowy – forma witaminy C występującej w warzywach i owocach.  Wszystkie składniki pochodzą z certyfikowanych upraw rolnictwa ekologicznego, dzięki czemu zachowują wyższą wartość odżywczą.

Żywność ekologiczna charakteryzuje się większą zawartością witamin i składników mineralnych w porównaniu do żywności konwencjonalnej. Sama uprawa surowców odbywa się bez stosowania sztucznych nawozów oraz chemicznych środków ochrony roślin. Na etykiecie produktu znaleźć można europejski liść potwierdzający ekologiczne pochodzenie każdego składnika.

Wartość odżywcza produktu wynosi jedynie 80 kcal w 1 słoiczku. Zawartość węglowodanów wynosi 17,6 g, w tym cukrów pochodzących z owoców 15,0 g. Produkt zawiera błonnik w ilości 3 g. Zawartość soli jest znikoma, pochodzi jedynie z zastosowanych do produkcji owoców.

Produkt szczelnie zamknięty w przezroczystym słoiczku. Waga netto musu owocowego to 125 g.

Rekomendowana cena za słoiczek wynosi 3,99 zł. W porównaniu do produktów z oferty klasycznej, Gerber Organic jest nieznacznie droższy. Różnica nie przekracza nawet 80 groszy.

Produkt dostępny w sklepach sieci Carrefour.

Poniżej znajduje się fiszka techniczna produktu do pobrania. Informacje pochodzą z ciągłego monitoringu rynku Probase 360.

W celu uzyskania szczegółowych informacji oraz dostępu do całej bazy produktów ProBase360 zapraszamy do kontaktu: biuro@probase360.pl

Autor: ProBase360

Wypełnij formularz w celu pobrania materiałów

  • * - pole obowiązkowe

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco!

Facebook Twitter LinkedIn