Rejestracja do katalogu firm

Przypomnij hasło

Facebook Twitter LinkedIn

New Product Review: Baton wysokobiałkowy od firmy MARS

Pobierz materiały

Kategoria: Biznes Fakty, Składniki Żywności

Firma Mars Incorporated w odpowiedzi na coraz większe zainteresowanie produktami wysokobiałkowymi, wprowadziła na polski rynek nowy produkt – Mars Protein – odpowiednik klasycznej wersji popularnego batona. Jeden baton to jedynie 200 kcal i aż 19 g białka! W porównaniu do klasycznej wersji to aż 8 razy więcej białka oraz 2,5 razy mniej cukru.

W ostatnich latach można zaobserwować wzrost zainteresowania produktami wysokobiałkowymi oraz produktami o obniżonej wartości energetycznej. Świadomość żywieniowa konsumentów z dnia na dzień staje się coraz większa. Konsumenci zwracają większą uwagę na wartość odżywczą oraz skład produktów. Z tego powodu coraz częściej na rynku można spotkać nowe wersje popularnych produktów spożywczych – często o obniżonej wartości energetycznej, o większej zawartości białka, mniejszej zawartości tłuszczu – tzw. produkty typu „light”. Producenci w celu zwiększenia wartości odżywczej wzbogacają swoje produkty witaminami oraz składnikami mineralnymi.

Mars Protein jest kolejnym przykładem modyfikacji popularnego produktu. Zmniejszona została w nim wartość energetyczna – o 21% mniej kalorii w porównaniu z tradycyjną wersją. O ponad połowę mniejsza zawartość tłuszczu oraz kwasów tłuszczowych nasyconych. Zwiększona zawartość białka aż do 19 g w jednym batonie (!) wynika z dodatku mieszanki białkowej, która składa się głównie z izolatu białka sojowego, izolatu białka mleka oraz koncentratu białka serwatkowego.

Produkt aktualnie jest dostępny w sklepach z żywnością dla sportowców. W sprzedaży również dostępne są odpowiedniki innych popularnych marek, takich jak: Milky Way, Bounty oraz Snickers.

Poniżej znajduje się fiszka techniczna produktu do pobrania. Informacje pochodzą z ciągłego monitoringu rynku Probase 360.

W celu uzyskania szczegółowych informacji oraz dostępu do całej bazy produktów ProBase360 zapraszamy do kontaktu: biuro@probase360.pl

Autor: ProBase360

Wypełnij formularz w celu pobrania materiałów

  • * - pole obowiązkowe

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco!

Facebook Twitter LinkedIn