Rejestracja do katalogu firm

Przypomnij hasło

Menu

Menu

Facebook Twitter LinkedIn

New Product Review: Baton wysokobiałkowy od firmy MARS

Pobierz materiały

Kategoria: Biznes Fakty, Składniki Żywności

Firma Mars Incorporated w odpowiedzi na coraz większe zainteresowanie produktami wysokobiałkowymi, wprowadziła na polski rynek nowy produkt – Mars Protein – odpowiednik klasycznej wersji popularnego batona. Jeden baton to jedynie 200 kcal i aż 19 g białka! W porównaniu do klasycznej wersji to aż 8 razy więcej białka oraz 2,5 razy mniej cukru.

W ostatnich latach można zaobserwować wzrost zainteresowania produktami wysokobiałkowymi oraz produktami o obniżonej wartości energetycznej. Świadomość żywieniowa konsumentów z dnia na dzień staje się coraz większa. Konsumenci zwracają większą uwagę na wartość odżywczą oraz skład produktów. Z tego powodu coraz częściej na rynku można spotkać nowe wersje popularnych produktów spożywczych – często o obniżonej wartości energetycznej, o większej zawartości białka, mniejszej zawartości tłuszczu – tzw. produkty typu „light”. Producenci w celu zwiększenia wartości odżywczej wzbogacają swoje produkty witaminami oraz składnikami mineralnymi.

Mars Protein jest kolejnym przykładem modyfikacji popularnego produktu. Zmniejszona została w nim wartość energetyczna – o 21% mniej kalorii w porównaniu z tradycyjną wersją. O ponad połowę mniejsza zawartość tłuszczu oraz kwasów tłuszczowych nasyconych. Zwiększona zawartość białka aż do 19 g w jednym batonie (!) wynika z dodatku mieszanki białkowej, która składa się głównie z izolatu białka sojowego, izolatu białka mleka oraz koncentratu białka serwatkowego.

Produkt aktualnie jest dostępny w sklepach z żywnością dla sportowców. W sprzedaży również dostępne są odpowiedniki innych popularnych marek, takich jak: Milky Way, Bounty oraz Snickers.

Poniżej znajduje się fiszka techniczna produktu do pobrania. Informacje pochodzą z ciągłego monitoringu rynku Probase 360.

W celu uzyskania szczegółowych informacji oraz dostępu do całej bazy produktów ProBase360 zapraszamy do kontaktu: biuro@probase360.pl

Wybierz obszar: Nowości rynkowe

Autor: ProBase360

Wypełnij formularz w celu pobrania materiałów

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w powyższym formularzu przez firmę Prokonsument Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Serwituty 25 będącą właścicielem portalu FoodFakty.pl oraz firmę publikującą lub udostępniającą dany materiał na podstawie odpowiedniej umowy z Portalem w celu realizacji niniejszego zapytania lub rejestracji na wydarzenie lub pobrania materiałów oraz powiadomienia o nowych publikacjach, biuletynach i wydarzeniach dotyczących usług oferowanych przez Portal, realizacji obowiązków związanych z wymogami w zakresie niezależności, zarządzania ryzykiem i jakością.

    Informacja

    Administratorem podanych danych osobowych jest Prokonsument Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie na ul. Serwituty 25 . Dane osobowe przechowywane są przez okres 3 lat. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści oraz poprawiania swoich danych osobowych. Ma Pani/Pan prawo w dowolnym momencie odwołać (wycofać) wyrażone zgody. Odwołanie (wycofanie) zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed tym faktem.

    Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego w zakresie ochrony danych osobowych gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy ogólnego Rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. Podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest warunkiem zrealizowania świadczenia.

    Więcej informacji zawarte w: Warunki Ogólne i Regulamin oraz Polityka Prywatności

  • * - pole obowiązkowe

Zapisz się do newslettera

Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!

Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:

Zapisz się
Facebook Twitter LinkedIn