Zapisz się do newslettera
Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!
Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:
18 lutego 2021 roku o godzinie 15:00 rozpocznie się kampania związana z obchodami Międzynarodowego Dnia Bezpieczeństwa Żywności 2021, podczas której zostanie ogłoszone oficjalne hasło promujące tak ważny w kalendarzu Organizacji Narodów Zjednoczonych dzień.
Film promujący obchody Międzynarodowego Dnia Bezpieczeństwa Żywności 2021 będzie zawierał odniesienia do najnowszych informacji, które zostaną zaprezentowane przez przedstawicieli Organizacji do spraw Wyżywienia i Rolnictwa ONZ (FAO), Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) oraz sekretariatów Komisji Kodeksu Żywnościowego i Międzynarodowej Sieci Organów do spraw Bezpieczeństwa Żywności. Do udziału w wydarzeniu otwierającym kampanię zostali również zaproszeni goście z całego świata, którzy będą mieli okazję przedstawić argumenty za tym, dlaczego bezpieczeństwo żywności jest sprawą nas wszystkich.
W tym roku 7 czerwca będziemy po raz trzeci obchodzić Międzynarodowy Dzień Bezpieczeństwa Żywności ustanowiony w 2018 roku, na podstawie rezolucji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych, z inicjatywy Komisji Kodeksu Żywnościowego FAO/WHO.
Film zostanie zamieszczony na twitterze Kodeksu Żywnościowego oraz będzie dostępny na stronie Międzynarodowego Dnia Bezpieczeństwa Żywności.
Już teraz zachęcamy wszystkich do śledzenia informacji związanych z obchodami Międzynarodowego Dnia Bezpieczeństwa Żywności, a także do zastanowienia się w jaki sposób można zaakcentować ten dzień w Polsce oraz do zaplanowania tematycznych wydarzeń na 7 czerwca 2021 roku.
Źródło: IJHARS
Przeczytaj także
Komunikat Głównego Lekarza Weterynarii w sprawie konieczności zgłaszania do właściwego terytorialnie powiatowego lekarza weterynarii każdego przypadku padnięcia przeżuwaczy (bydła, owiec i kóz).
We Francji wycofano pastę warzywną produkcji ekologicznej z powodu obecności tlenku etylenu w kurkumie, będącej składnikiem produktu.
Prezes UOKiK Tomasz Chróstny stwierdził podział rynku przez producentów pasz dla zwierząt - zmowa ograniczyła swobodę wyboru produktów rolnikom i sprzedawcom preparatów mlekozastępczych.