Zapisz się do newslettera
Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!
Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:
Na producencie żywności ciąży obowiązek podawania daty przydatności do spożycia. Określenie tego terminu nie jest jednak czymś, co jest łatwe - wymaga badań zarówno mikrobiologicznych, fizykochemicznych jak i sensorycznych.
Dostępne od kilkunastu lat "nowinki" analityczne w postaci przyspieszonych badań starzeniowych mogą sugerować, że datę przydatności uda się określić w czasie krótszym, niż faktyczna trwałość produktu. Jednakże - czy na pewno?
VI Kongres Bezpieczeństwa Żywności
W trakcie prelekcji podczas VI Kongresu Bezpieczeństwa Żywności, który odbędzie się już 11 września, porozmawiamy o sposobie określania przydatności do spożycia, różnicach między badaniami w normalnym i przyspieszonym trybie, a także o nieopisanych w prawie, lecz wskazanych oznaczeniach w żywności poddawanej próbom przechowalniczym - oznaczeniach, od których zależeć może konsumencki odbiór naszego produktu.
Zapisy oraz pełen harmonogram dostępne na stronie: http://foodcongress.org/
Przeczytaj także
W dobie coraz większej produkcji, fluktuacji personelu i rosnących wymagań odbiorców co raz trudniej zapanować nad obszarami higieny, zachowań pracowniczych a co za tym idzie bezpieczeństwa produktu.
Certyfikat VLOG (non GMO), dotychczas znajdujący zastosowanie głównie w branży mleczarskiej, staje się coraz bardziej popularny w innych sektorach produkcji żywności.