Rejestracja do katalogu firm

Przypomnij hasło

Facebook Twitter LinkedIn

Bazy produktowe typu BIG DATA - przyszłość rynku spożywczego?

Pobierz materiały

Kategoria: Biznes Trendy, Procesy i Technologie

W dzisiejszych czasach informacja jest kluczowym elementem w procesach biznesowych. Bez niej jakakolwiek działalność z góry skazana jest na porażkę. Dlatego też na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących dane o produktach spożywczych dostępnych na rynku.

Jednym z ciekawszych rozwiązań jest rozwiązanie naszych południowych sąsiadów NutridataBaze - baza produktów i ich profili żywieniowych stworzona przez czeski Instytut Rolniczo Ekonomiczno Informacyjny (IAEI). Aplikacja umożliwia wyszukiwanie produktów dostępnych zarówno na rynku czeskim jak i zagranicznym. Baza pozwala użytkownikowi, przyjrzeć się bliżej produktowi, poznać jego właściwości takie jak np. wartości odżywcze, bardzo dokładną listę substancji znajdujących się w poszczególnych produktach określoną metodą zgodną z wytycznymi organizacji EuroFIR. Dostępna jest również dokumentacja fotograficzna produktów znajdujących się w bazie.

Polską alternatywą, ale funkcjonalnie innym narzędziem jest baza produktów stworzona przez firmę Prokonsument - ProBaza. Aplikacja ta odmiennie od bazy czeskiej skupia się na wybranych poszczególnych kategoriach produktowych i śledzi te kategorie w dużo większym zakresie, włączając w to również pełny monitoring rynku wykonywany regularnie w określonych  odstępach czasu. W ramach dostępu do bazy użytkownik może przeglądać, segmentować i porównywać ze sobą produkty dostępne na rynku. Baza dostarcza narzędzia do analizy porównawczej i statystycznej składów, profili wartości odżywczych, jak również zawiera szczegółową dokumentację fotograficzną.

Oba narzędzia dają możliwość pracy on-line, zachęcamy do zapoznania się z opisanymi aplikacjami - jesteśmy pewni, że ułatwią one realizację celów w Państwa przedsiębiorstwie. Zachęcamy również do pobrania materiałów dostępnych pod artykułem.

NutriDataBaze

 

Autor: Jakub Ostaszewski

Wypełnij formularz w celu pobrania materiałów

  • * - pole obowiązkowe

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco!

Facebook Twitter LinkedIn