Zapisz się do newslettera
Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!
Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:
Z wielką przyjemnością EIT Food ma przyjemność zaprosić sektor rolno-spożywczy do wzięcia udziału w internetowym wydarzeniu organizowanym w partnerstwie z Ambasadą Królestwa Niderlandów w Polsce pod nazwą CEE Agrifood Decarb. Innowacje dla dekarbonizacji systemu żywnościowego.
Odbędzie się 20 czerwca 2023 ONLINE (Start o 10:00 CEST).
Wydarzenie skierowane jest do sektora rolno-spożywczego w Europie Środkowo-Wschodniej.
Innowacje i postęp technologiczny mogą i powinny być wykorzystywane do łagodzenia wpływu sektora rolno-spożywczego na klimat. Istnieje wiele przełomowych rozwiązań, które mogą przynieść zmianę i mieć ogromny wpływ.
Mamy świetny skład prelegentów, którzy podzielą się doświadczeniami z firm takich jak DSM, Danone, Goodvalley, a także dostawców innowacyjnych technologii, w tym Siemens i europejskie startupy. Dołączą do nas także międzynarodowe organizacje, działacze i niezależni eksperci.
Razem możemy!
Sprawdź wszystkie szczegóły i ZAREJESTRUJ SIĘ TUTAJ.
Więcej informacji:
Ewa Karólewska ewa.karolewska@eitfood.eu
EIT Food to największa na świecie i najbardziej dynamiczna społeczność zajmująca się innowacjami w branży spożywczej. Przyspieszamy innowacje, aby zbudować przyszłościowy system żywnościowy, produkujący zdrową i zrównoważoną żywność dla wszystkich. Wspierani przez Europejski Instytut Innowacji i Technologii (EIT), organ Unii Europejskiej, inwestujemy w projekty, organizacje i osoby, które podzielają nasze cele dotyczące zdrowego i zrównoważonego systemu żywnościowego.
Przeczytaj także
EIT Food ogłosił pierwszy Open Innovation Call w ramach Regionalnego Programu Innowacji (RIS) dla Europy Środkowej i Wschodniej, którego celem jest przyspieszenie innowacji w kierunku tworzenia pozytywnych zmian w systemie żywnościowym. EIT Food jest wspierany przez Europejski Instytut Innowacji i Technologii (EIT), organ Unii Europejskiej.
Raport prezentuje spojrzenie na obecny stan rozwoju technologicznego, biznesowy i społeczny potencjał dywersyfikacji białek oraz identyfikację potrzeb i możliwości w zakresie badań i innowacji w celu dalszego przyspieszenia innowacji w tym rozwijającym się strategicznym sektorze.
Raport wykazał, że podczas pandemii COVID-19 wiele sektorów gospodarki obniżyło poziom emisji gazów cieplarnianych, natomiast w sektorze rolno-spożywczym poziom emisji utrzymał się na stałym poziomie lub nawet wzrósł. EIT Food zdecydowało się na przeprowadzenie analizy emisji gazów cieplarnianych w przemyśle rolno-spożywczym w Europie Środkowo-Wschodniej. Analiza obejmuje 12 krajów, w tym Polskę.