Zapisz się do newslettera
Najważniejsze informacje dla branży spożywczej!
Zapisz się na newsletter FoodFakty i bądź na bieżąco:
Izrael zatwierdził nowe prawo dotyczące dobrostanu zwierząt, w którym zakłada się odejście od chowu klatkowego do 2038 roku. Najnowsze rozwiązania prawne zabraniają otwierania nowych kurników w systemie klatkowym i stopniowe wychodzenie z już istniejących. Będzie to sporym wyzwaniem dla izraelskich branży jajecznej, gdyż jak wynika z danych Poultry Industry Council jedynie 3,2% kur niosek utrzymywanych jest w systemie nie klatkowym, podczas gdy w UE jest to ponad połowa.Izrael zatwierdził nowe prawo dotyczące dobrostanu zwierząt, w którym zakłada się odejście od chowu klatkowego do 2038 roku. Najnowsze rozwiązania prawne zabraniają otwierania nowych kurników w systemie klatkowym i stopniowe wychodzenie z już istniejących. Będzie to sporym wyzwaniem dla izraelskich branży jajecznej, gdyż jak wynika z danych Poultry Industry Council jedynie 3,2% kur niosek utrzymywanych jest w systemie nie klatkowym, podczas gdy w UE jest to ponad połowa.
Źródło: www.agronomist.pl
Przeczytaj także
Według prognoz analityków Santander Bank Polska, przedstawionych w raporcie „Branża opakowań w 2022 r. Kondycja, perspektywy i wpływ wojny”, polski sektor opakowań w tym roku będzie wart około 60 mld PLN, mimo wzrostu spodziewane jest spowolnienie jego dynamiki.
Według kwietniowej prognozy KE, w całym 2022 unijna produkcja mleka pozostanie na poziomie z roku 2021. Przy spadającym pogłowiu krów mlecznych, stabilizacja produkcji będzie efektem postępującej poprawy wydajności.
Ceny mleka i przetworów mlecznych wg MRiRW. Nowozelandzki indeks GDT na najwyższym poziomie od lutego 2014 r.